Lezhë/ Automjeti përplas këmbësorin dhe i merr jetën

2228

Aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta mëparë në hyrje të Lezhës, makina përplas për vdekje 40-vjeçarin! Drejtuesi i mjetit shoqërohet në polici.

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të diele në Lezhë. Një automjet përplasi një këmbësor rreth 40 vjeç, i cili u dërgua me urgjencë në spital po nuk arriti t’i mbijetonte plagëve të rënda. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 20:00, në hyrje të qytetit Lezhë, konkretisht në afërsi të “Kryqëzimit të Shëngjinit”.

Drejtuesi i mjetit i identifikuar si N.S., ndodhet i shoqëruar në ambientet e policisë për veprime të mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor në vendin e ngjarjes vazhdon veprimet hetimore për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit dhe identifikimin e viktimës”