Siguria ushqimore dhe HACCP: Një udhëzues për profesionistët e rinj të shërbimit

Siguria Ushqimore është proces qarkullues dhe i rëndësishëm që prek dhe përçohet nëpërmjet të gjithë ekosistemit tokësor. Si i tillë është mëse e kuptueshme...

Lezhë, Shëngjin/ I ra të fikët dhe piu ujë deti, vrojtuesi Vata është heroi...

Ka qënë ndërhyrja e çastit vendimtar në një kacafytje midis jetës dhe vdekjes sot në bregun e Shëngjinit, që e ka mbajtur midis të...

Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë Drejtues i Parë Vehbi Bushati në konferencë...

Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë Drejtues i Parë Vehbi Bushati, në konferencë për shtyp, për zbardhjen e vrasjes së ndodhur në vitin...

Lezhë, Zejmen/ Pranga pronarit të lokalit dhe dy kamarierëve

Arrestohet nje administrator lokali ne Zejmen dhe 2 kamarierët e tij. Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën...

Policia e Lezhës finalizon operacionin “Manhunt”

Në prangat e policisë së Lezhës kanë rënë dy shtetas finlandezë K. U., 30 vjeçe, dhe L. H., 32 vjeç. Njoftimi i policisë: Finalizohet operacioni policor...

“Mur i ri me tulla të vjetra… jo më!”/ Zgjidhet Kryesia e Demokratëve të...

Demokratët e Lezhës kanë vijuar me procedurat statutore të zgjedhjeve të organeve drejtuese të partisë. Kësaj here duket se demokratët kanë ditur t'i pasurojnë listat...

Kryeministri bën Lezhën përsëri shembull para gjithë kryetarëve

Në takimin e zhvilluar sot në Pogradec ku të gjithë kryetarët e Bashkive u thirrën për të bërë një sintezë të bilancit të tyre,...

Dorëhiqet nga detyra Kryetari i Këshillit të Bashkisë Lezhë

Ernest Rakaj ka paraqitur ditën e sotme dorëheqjen e parevokueshme nga detyra e anëtarit të Këshillit Bashkiak Lezhë, për rrjedhojë edhe nga detyra e...

Nuk kemi asnjë sekondë për të humbur! Rama “provim” të gjithë kryebashkiakëve

Kryeministri i vendit ka mbledhur mëngjesin e sotëm në Pogradec të gjithë Kryetarët e Bashkive të Republikës me synim paraqitjen e një sinteze të...

Zbardhen emrat e mundshëm për Administratorë të Super Njësisë në Bashkinë Lezhë

Njësia Administrative Shënkoll është një Super Njësi në fakt, njësia e dytë më e madhe në Republikën e Shqipërisë, me mbi 19000 banorë, ajo...