Rokadë në Administratë/ Redon Gjeloshi emërohet administrator i Balldrenit, Bashkia Lezhë

Prillin e vitit 2023 Kushtetuta e ka përcaktuar si një muaj të nxehtë elektoral. Praktikisht, pas 10 muajsh në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhjet për...

“Dokrra hini…”/ Kryetari i Bashkisë sqaron si është puna me taksitë

"Furtunë në gotë", me këtë frazë e ka filluar përgjigjen e tij Kryetari Ndreu, kur i kërkuam një sqarim në lidhje me këtë situatë. Taksistët...

Revolta e taksistëve të Lezhës:”Do bllokojmë rrugën hyrëse në UNUM”

Festivali i muzikës elektronike, e që shpresojmë në këtë edicion jo më i "hashashit", "harlisjes", dhe i "kush pi drogë më shumë"... ka krijuar...

UNUM në Lezhë, dhe si të hysh falas…

Kanë mbetur diçka më pak se 27 orë nga starti i festivalit UNUM që do të zhvillohet te Rana e Hedhun në Shëngjin. Pritet që...

Këshilli i Bashkisë jep pëlqimin për një tjetër pallat në qendër të Lezhës

Këshilli i Bashkisë Lezhë është thirrur sot në një mbledhje të jashtë radhe nga Kryetari Rakaj. Në tryezën e Këshilltarëve është paraqitur projekt vendimi për...

Një gol për të cilin nuk u fol…

SPQR-ja fitoi, me një gol avantazh kundrejt holandezëve të Feyenoordit, shkak i të cilit më shumë sesa loja e bukur ishte ushtima e një...

Policia e Lezhës jep detajet e plota të aksidentit në Dajç

Rreth orës 20:00, në aksin rrugor Shkodër - Lezhë, në vendin e quajtur "Dajç", shtetasja F.B. 20 vjeçe, banuese në Shkodër, duke drejtuar automjetin...

Joq Albania me artileri të rëndë kundër Shëngjinit dhe Veriut

Ndërsa kanë mbetur vetëm pak orë nga hapja zyrtare e sezonit turistik, redaksia e portalit Joq Albania i është rikthyer muzikës së saj të...

“Ky pallat ka mbet kopil…”, si qëndron e vërteta me pallatin 88 në Lezhë

Jo më shumë se një muaj mëparë kryeministri i vendit u dorëzoi çelësat e shtëpive të rindërtuara banorëve të Pallatit 88 në Lezhë. Ceremonia e...

Lezhë, Shëngjin, UNUM/ Dhomat e hoteleve po shiten më shpejt se letra higjienike në...

Popullsia e Lezhës bëhet 1 milionë banorë, në disa raste e tejkalon atë gjatë sezonit turistik. Banesa, qëndrimi, dhoma, shtrati, shezlloni, hoteli, çadra, mëngjesi, pishina......