Lezhë/ Policia Kufitare e Shëngjinit reagon pas publikimit të videos me Jet ski

Pas videos së publikuar pak orë mëparë, fillimisht nga Joq pastaj nga kryedemokrati Berisha në Facebook, është shpërndarë në të gjitha portalet e vendit. Dyshimet...

“Shikojeni skafin në Shëngjin”, Joq dhe Berisha publikojnë pamje nga Lezha

Kryetari i Partisë Demokratike ka ri-publikuar në faqen e tij një video të postuar më herët nga Joq ku shfaqet një person duke komanduar...

Bashkia Lezhë binjakëzohet me Büyükçekmece, Ndreu nënshkruan dhe përcjell lajmin

Pak minuta mëparë Kryetari i Bashkisë Lezhë ka ndarë në faqen e tij zyrtare lajmin e nënshkrimit të marrëveshjes me Bashkinë Büyükçekmece. Ja çfarë shkruan...

Kryebashkiaku i Lezhës i dorëzon çelësat Administratorit të ri të Shënkollit

Kryetari i Bashkisë Lezhë, i shoqëruar nga nënkryetari Pacaj dhe ish-administratorja Guri kanë zhvilluar një takim formal për komunikimin e emërimit të administratori të...

Deputeti i Lezhës reagon pas fjalimit të kryeministrit dhe sjell një detaj interesant

Deputeti i Lezhës reagon pas fjalimit të kryeministrit: "Gjithmonë harrohet Fishta...", shprehet ai. Me rastin e 100 Vjetori të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike SHBA -...

Malet digjen e mediat krihen…/ Iliaz Shehu reagon pas indiferencës së institucioneve

Pak minuta mëparë përmes një statusi në faqen e tij ish-kandidati Shehu ka ngritur një shqetësim, aspak për t'u shpërfillur. Lexojeni të plotë reagimin e...

Këshilli i Bashkisë Lezhë me Kryetar të ri, emri…

Këshilli Bashkisë Lezhë ka zgjedhur ditën e sotme Kryetarin e Ri. Z. Ndue Luli mori votat e nevojshme për t'u emëruar Kryetar i Këshillit të...

Siguria mjedisore dhe problematikat që hasen në bregdetin e Lezhës

‘Siguria mjedisore’ është një term që u praqit zyrtarisht në Kartën Botërore për Natyrën në mesin e vitit 82, me qëllim që të gjitha...

Siguria ushqimore dhe HACCP: Një udhëzues për profesionistët e rinj të shërbimit

Siguria Ushqimore është proces qarkullues dhe i rëndësishëm që prek dhe përçohet nëpërmjet të gjithë ekosistemit tokësor. Si i tillë është mëse e kuptueshme...

Lezhë, Shëngjin/ I ra të fikët dhe piu ujë deti, vrojtuesi Vata është heroi...

Ka qënë ndërhyrja e çastit vendimtar në një kacafytje midis jetës dhe vdekjes sot në bregun e Shëngjinit, që e ka mbajtur midis të...