Lezhë / Zbardhet shkaku i djegies së automjetit të shtetasit N. P.

Rreth orës 04:00 të mëngjesit të sotëm, është marrë njoftim se në Ishull Shëngjin po digjej automjeti tip "Benz", në pronësi të shtetasit N....

Lezhë, Zejmen/ Pranga pronarit të lokalit dhe dy kamarierëve

Arrestohet nje administrator lokali ne Zejmen dhe 2 kamarierët e tij. Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën...

Flet eksperti: “10 Detyrat që do ta shpëtonin Lezhën njëherë e mirë nga përmbytjet”

Inxhinierin Pashk Ndoci e njeh e gjithë Lezha. Ai ka studiuar hidroteknikën dhe urbanistikën, dhe zor se mund të jetë kush tjetër më kualifikuar se...

“Mur i ri me tulla të vjetra… jo më!”/ Zgjidhet Kryesia e Demokratëve të...

Demokratët e Lezhës kanë vijuar me procedurat statutore të zgjedhjeve të organeve drejtuese të partisë. Kësaj here duket se demokratët kanë ditur t'i pasurojnë listat...

Kryeministri bën Lezhën përsëri shembull para gjithë kryetarëve

Në takimin e zhvilluar sot në Pogradec ku të gjithë kryetarët e Bashkive u thirrën për të bërë një sintezë të bilancit të tyre,...

Njoftim i Policisë Lezhë në lidhje me aksidentin tek lagjia “Gurra”

Lezhë / Informacion paraprak Në lagjen "Gurra" në qytet Lezhë, janë përplasur 3 automjete. Si pasojë është dëmtuar drejtuesi i njërit prej automjeteve shtetasi B. M....

Njoftim për abonentët Lezhë! OSSH publikon oraret kur Lezha do mbetet pa energji nesër

Për ditën e nesërme, datë 18 Nëntor 2022, OSSH Rajoni Shkodër ka lajmëruar ndërprerje të energjisë për abonentët në Lezhë. Lexojeni të plotë njoftimin e...

PD zyrtarizon kandidatët e primareve për 3 Bashkitë e Qarkut Lezhë

Partia Demokratike e Shqipërisë ka zyrtarizuar mbrëmjen e sotme emrat e kandidatëve që do të hyjnë në procesin e primareve. E thënë ndryshe, një nga...

Lezhë/ Policia jep detaje në lidhje me furgonin që rrëshqiti në kanal

Lezhë/Informacion paraprak Në vendin e quajtur "Ura e Cenit", tek stacioni i furgonave, shtetasi D. N., pasi ka parkuar automjetin furgon, është larguar pa e...

Lezhë, Shëngjin, UNUM/ Dhomat e hoteleve po shiten më shpejt se letra higjienike në...

Popullsia e Lezhës bëhet 1 milionë banorë, në disa raste e tejkalon atë gjatë sezonit turistik. Banesa, qëndrimi, dhoma, shtrati, shezlloni, hoteli, çadra, mëngjesi, pishina......