Laç/ Mjeti del nga rruga, humb jetën shtetasi

Kurbin / Informacion paraprak Rreth orës 05:50, në aksin e vjetër rrugor Laç-Mamurras, ka dalë nga rruga mjeti tip "Volkswagen" me targë AA642IK. Si pasojë, shtetasi...

Lezhë/ Kandidati Gjoni: Të përçarë fitojmë, ndërsa po u bashkuam…

Kandidati i Partisë së Lirisë për Bashkinë e Lezhës me 14 Maj, Dr. Pashk Gjoni ka zhvilluar një takim me grupseksionet e Partisë Demokratike...

Ndreu takim me lezhjanët: “Pafundësisht mirënjohës për tolerancën dhe mikpritjen tuaj”

Kryetari i Bashkisë Lezhë ka zhvilluar një takim me pjesëmarrje të gjërë me komunitetin lezhjan. Pjesëmarrja e qytetarëve në takimet e Ndreut i tejkalon...

Ndryshime në Polici/ Lëvizin shefat e komisariateve në Lezhë, Laç, Mirditë

Kjo e martë ka nisur me lëvizje shefash në disa komisariate. Në Kavajë është emëruar Gazmend Dermozi, i cili zëvendëson në këtë detyrë Emiljano...

Lezhë/ Kandidati Gjoni: “Te gjysh Gjergji për të marrë energji dhe motivim”

Nuk është sekret tashmë se në Shqipëri fushatat elektorale të kandidatëve respektivë nuk pyesin fare për kufirin ligjor se kur ajo duhet të fillojë...

Ndreu: “Lagjja Gurra dëshmi e ndryshimit dhe përkushtimit tonë”

Pas takimeve me diasporen lezhjane në Athinë dhe Kretë, dhe takimit me Kryebashkiakun e kësaj të fundit, Ndreu ka vijuar në Lezhë tour-in e...

Laç-Lezhë/ Po bënte riparime, kamioni e zë poshtë

Njoftim i DVP Lezhë: Në një servis automjetesh në fshatin Laç, Kurbin, shtetasi A. M. 45 vjeç, mekanik në këtë servis, duke punuar në një...

Ndreu takim me lezhjanët në Athinë, “Mbështetje, dashamirësi, dhe besim!”

Kryetari i Bashkisë së Lezhës Pjerin Ndreu ka zhvilluar një takim me komunitetin lezhjan që jeton e punon në Athinë. Në këtë takim, siç shihet...

KAS detyron KQZ! PD në fletën e votimit!

Kryetari i grupit parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj dhe Gazment Bardhi reaguan pas vendimit të KAS që detyroi KQZ-në të regjistrojë këtë forcë politike...

Lezhë/ Shpërthimi në Ungrej, hap rrugën e justifikimit të humbjes…

Një njoftim i shpërndarë nga Drejtoria e Policisë Lezhë në lidhje me shpërthimin e një lëndë plasëse në banesën e një shtetasi në Ungrej...