Turizmi veror nuk është ai që propagandon Rama, as Qeveria dhe as Bashkitë që...

Deputetja demokrate e Lezhës ka reaguar në Facebook-un e saj në lidhje me gjendjen e turizmit në vend. Lexojeni të plotë reagimin e saj: Turizmi veror...

Lezhë/ U larguan me komardare dhe nuk po ktheheshin në breg, Policia Kufitare shpëton...

Policia Kufitare Shëngjin iu vjen në ndihmë 4 pushuesve ( 3 prej tyre të mitur) që rrezikuan të mbyteshin në det, pasi ishin larguar...

“Quo vadis Shqipëria ime?”, nga Ledion Prendi, Kryetar i Sindikatës së Infermierëve Lezhë

Ankthi dhe stresi nuk kishin planifikuar pushimet në një kohë me mua. As nuk e lashë celularin në dhomë, të fikur… Raportohet: Aksident rrugor- një...

N’Mriz erdh nji Zanë

Erdhi. Me kapele të shkruar Capri, me buzkuq të lehtë veror, me fustan veror me bord me dantella dhe fasho diagonale transparente, me vëthët...

Era e rëndë shqetësoi fqinjët! Gjendet trupi i pajetë i 46 vjeçarit në Lezhë

Era e rëndë në lagje i ka shtyrë banorët e 11 Janarit të lajmërojnë policinë, e cila më pas kjo e fundit, ka identifikuar...

5 Profesionet më të paguara gjatë sezonit turistik në Lezhë

Plazhi i Shëngjinit u bë vitet e fundit një nga destinacionet me popullore për pushuesit nga Kosova, për shkak të afërsisë vetëm dy orë...

Ho me… ça bëhet andej nga Jahti? Nami zemër, nami… mbetëm jashtë!

YACHT Beach Club, mbreti i Shëngjinit këtë sezon, thyen çdo rekord. I dizenjuar me shumë elegancë, me instalacione të posaçëm akustike, dhe ndriçimin e sofistikuar...

Lezhë/ Kapet në flagrancë duke vaditur bimët e dyshuara, pranga 53 vjeçarit

Policia e Lezhës ka shpërndarë një komunikim për mediat në lidhje me operacionin Gjobardhaj. Policia njofton për përmbylljen me sukses të operacionit, ndalimin e...

“Me Dylbi dhe Kamera”/ Gledis Nano inspektim plazhit në Lezhë

Kreu i Policisë së Shtetit, Gledis Nano ka zhvilluar ditën e sotme një inspektim në vijën bregdetare të Lezhës. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së...

Policia Bashkiake e Lezhës aksion për shkuljen e shezlogjeve në Shëngjin, Malaj: “Plazhi publik...

Policia Bashkiake e Lezhës ka kryer sot një ndërhyrje për largimin e shezlogjeve që kishin zënë hapësirat publike për plazh të caktuara me ligj. "Plazhi...