Lezhë/ Ftohtë i madh dhe mundësi bore e dendur…

Me paralajmërimin e Shërbimit Kombëtar të Meteorologjisë për të ftohtë ekstrem dhe atë të meteorologut të njohur grek për borë të dendur në disa...

Bashkia Lezhë fituese e projektit për Info-Point në Shëngjin

Drejtuesin i projektit "BE për Bashkitë" Z. Elton Stafa u takua muajin e shkuar sëbashku me Kryebashkiakun Ndreu për të prezantuar projektin "Zhvillimi i...

Boksieri lezhjan nesër në ring, për “ndeshjen e jetës”…

Jurgen Uldedaj, i riu lezhjan që po bën epokë në sportin e boksit botëror, ndeshet këtë të shtunë në Londër. Jurgeni, plot energji dhe pasion...

Lezhë/ Kandidati Gjoni: “Kolshi mbështet historikisht PD”

Kandidati demokrat për 14 Majin doktor Pashk Gjoni ka zhvilluar një takim ditën e sotme strukturat e Partisë Demokratike në Kolsh. Kandidati Gjoni është shprehur...

Manja në Lezhë: “Me koordinatorët vendosëm piketat për 14 Majin”

Drejtuesi Politik i Qarkut Lezhë, njëkohësisht Ministri i Drejtësisë, z. Ulsi Manja ka zhvilluar një takim me ata që janë 'hallka' më e rëndësishme...

Përfundon kampionati i mini kalçetos, Serrani fiton në finale

Edicioni i dytë i kampionatit të mini kalçetos i zhvilluar nga Bashkia Lezhë është përmbyllur me suksesin e ekipit të Serranit. Ky eveniment tërhoqi shumë...

Ndreu në Londër: “Lezha ç’ishte, ç’është, dhe ç’do të bëhet”

Pak minuta mëparë Kryebashkiaku i Lezhës ka publikuar një album fotografik me pamjet nga takimi i tij me qindra lezhjanë që jetojnë në Londër. Nga...

Rojtari lezhjan i portës së Frankfurtit fiton çmimin “Talenti i vitit 2022”

Mbrëmja gala e Federatës Shqiptare të Futbollit e organizuar këtë të premte në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit në një atmosferë të shkëlqyer...

Kallmet, kandidati Gjoni: “Pas 14 Majit, strategjia jonë e zhvillimit rural në Lezhë do...

Në kuadrin e riaktivizimit të strukturave të PD-së së Lezhës, me fokusin tek gara e 14 Majin. Kandidati i opozitës Dr. Pashk Gjoni ka...

Takimet në Balldre dhe Torovicë, Ndreu: “Mbështetje pa ekuivok nga të majtë e të...

Në kalendarin e takimeve të radhës për organizimin e garës për 14 Majin ndalesat e radhës kanë qenë Torovica dhe Balldreni. Në këto takime Ndreu...