Policia e Lezhës pranga 31 vjeçarit nga Kamza, po transportonte 8 emigrantë të paligjshëm

Goditet një tjetër rast i dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit. Vihet në pranga një 31-vjeçar që u kap nga shërbimet e Policisë,...

Betohen Deputetët e Lezhës… Piroli, Ndreca, Gjekmarkaj, Nikolla, Hoti, Marndoj, Metaliaj

Seanca e parë e Kuvendit për legjislaturën 2021-2025 është hapur ditën e sotme e kryesuar nga anëtarja më e vjetër në moshë Ing. Luljeta...

“Marrim mishin dhe e presim tuf tuf tuf…”/ Kuzhinieri i famshëm nga Rrësheni 100K...

Ato kanë një përbërës sekret. Me zërin e qetë dhe ftues, me lëvizjen harmonike të duarve, Gledis i përcjell gatimet e tij në Instagram...

Përfshihet nga flakët kati 10 i një pallati në Lezhë

Është përfshirë nga flakët kati i 10 i një pallati në Lezhë. Gazetari i BalkanWeb Elidon Ndreka, raporton se shkak për shpërthimin e zjarrit është...

Policia e Lezhës goditje paligjshmërisë, 3 shtetas në pranga

Njoftim i Drejtorisë së Policisë Lezhë: Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë. Vihen në pranga 3 shtetas, njëri prej tyre i shpallur në kërkim. Shërbimet...

I.N.C.A shpk në Lezhë kërkon të punësojë Punonjës Prodhimi

I.N.C.A. NORD FISH Sh.p.k kërkon të punësojë: Punëtor/e per prodhimin e lëndës së parë për fabrikat e sallamerise dhe Punonjës per prodhimin e ushqimit te...

“Asambleja e PS”/ Deputetja e Lezhës Kryeparlametare e Republikës

Për çdo kushëri që nuk ia plotësoni kërkesën, për çdo ndikim, për çdo krushqi, për çdo klan për të shqyer, për çdo qokë, e...

“Operacioni Fati i Lojërave”/ Polica e Lezhës pranga dy adminstratorëve në lagjen Skënderbeg

Vijon operacioni “Fati i lojërave”. Organizonin lojëra fati nëpërmjet celularëve, vihen në pranga 2 administratorë subjektesh. Sekuestrohen 5 pajisje elektronike për lojëra fati, 6 aparate...

Shëngjin, Lezhë/ Po drejtojnte mjetin i dehur, pranga 45 vjeçarit nga Prizreni

Njoftim i DVP Lezhë: Vihen në pranga 2 drejtues mjetesh. Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit...

Lezhë/ Mjeti përplaset me bordurën, humb jetën drejtuesi 38 vjeç

Në aksin e vjetër Lezhë- Milot, në fshatin Manati , Lezhë, mjeti me drejtues shtetasin P.Gj., 38 vjeç, ka humbur kontrollin e mjetit duke...