“Më shumë djathë, me më pak qumësht, thotë Luli”, kryeministri Rama bisedë me biznese...

Kryeministri i vendit ka zhvilluar disa takime javës që lamë pas në Lezhë. Ai ka vizituar pikëvendosjen e vaksinimit që po kryhet në këtë...

Kush po e fiton vëmendjen? Për kë kanë interes shqiptarët? Ja çfarë thotë Google…

Kanë mbetur 49 ditë e 14 orë nga 25 Prilli, dita kur Kushtetuta e thërret sovranin të shprehë vullnetin e tij. Sa më shumë që...

Kandidati Shehu dorëzon 3010 firmat: “Festë dhe Fitore!

Zyra Elektorale e VETËVENDOSJES në Lezhë ka kryer dorëzimin pranë Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve të dosjeve me firmat e 3010 qytetarëve nga Lezha, Laçi,...

Zbulohet lista socialiste e Lezhës për 25 Prillin, 90% emra të rinj

Partia Socialiste e Shqipërisë u ka kërkuar përfaqësive të saj nëpër qarqe të dorëzojnë në selinë qëndrore listat paraprake me emrat e kandidatëve për...

Listë tjetër komplet! Panorama publikon ekskluzive emrat e PD-së për Lezhën

Gazeta Panorama ka publikuar ditën e sotme një listë ekskluzive, për të cilën shprehet se është siguruar në mënyrë konfidenciale nga përfaqësues brenda selisë...

Lezhë/ Tentoi të blinte me kartmonedhë të dyshimtë, 21 vjeçari përfundon në komisariat

Arrestohet në flagrancë 1 shtetas, për veprën penale “Falsifikim i monedhave". Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik - Financiar në Drejtorinë e Policisë Lezhë, pas...

Albin Kurti në Lezhë sot?

Nga burime të ndryshme të siguruara nga Zyra Elektorale e Lëvizjes VETËVENDOSJE, pohohet se ditë e sotme, 2 Mars 2021, kryetari Albin Kurti, së...

Sot 577 vjet nga Lidhja e Lezhës, ose dita kur shqiptarët u morën vesh

Dy janë njerëzit që arritën t'i bashkonin shqiptarët, dhe që të dy këta i bashkon emri Gjergj. Ajo që i ndan megjithatë është se Gjergji...

Të rinjtë e VETËVENDOSJES arrijnë objektivin e parë, kandidati Shehu: “Po na mirëpret e...

Në rrugë, në lagje, në qendër, në zyrë, në rërën e Shëngjinit, në Shënkoll, në Dajç, në Blinisht, në Rrëshen, në Orosh, në Laç,...

Bashkia Lezhë u përgjigjet flakë për flakë demokratëve të Lezhës…

Ditën e djeshme në faqen zyrtare të Partisë Demokratike Lezhë është publikuar teksti i një letre të hapur drejtuar Bashkisë Lezhë: Letër e hapur drejtuar...