Njihuni me Sam, politikanin robot që do kandidojë në 2020

Një politikan që nuk i harron premtimet, me të cilin mund të flasësh kur të duash dhe që është në gjendje të analizojë problemet...

Facebook sjell Messenger Kids për fëmijët nën 13 vjeç

Facebook sjell aplikacionin më të ri për fëmijë: Messenger Kids. Ky aplikacion është për fëmijë nën moshën 13 vjeç, të cilët mund të argëtohen...

BBC me prezantues robot për festat e fundvitit

BBC po planifikon një risi mediatike, të padëgjuar deri më tani. Gazetarët e këtij kanali mediatik kanë planifikuar që gjatë periudhës së Krishtlindjeve dhe Vitit...

Teknologjia në funksion të mjekësisë, prodhohet pilula dixhitale

Së fundmi në treg do të futet një pilulë e re dixhitale e cila mund të gjurmojë nëse i ke ndjekur apo jo udhëzimet...

Kjo kullë e projektuar nga një italian mbledh 100 litra ujë në ditë dhe...

Dy arkitektët, Arturo Vittori dhe kolegu i tij zviceran Andreas Vogler, kanë krijuar dhe ndërtuar një çisternë moderne që mund të mbledhë ujë në...

Një kamper që kushton 2 milion dollarë? Hidhini një sy nga afër e do...

Ideja është e Volkner Mobil: kjo kompani gjermane ka qenë në gjendje të krijojë një kamper luksoz dhe të gjerë që do t’ju bëjë...

Paradise Papers: Apple shmang taksat

Kompania më fitimprurëse në botë, Apple, ka një strukturë të re të fshehtë që i mundëson të vazhdojë shmangien e miliarda dollarëve taksa, thuhet...

Risia e WhatsApp. Vjen funksioni i shumëpritur

Ajo çfarë të gjithë ne dëshironim mesa duket do të jetë shumë shpejt në funksioni shtuar në aplikacionin e “chat”-it WhatsApp. Shpeshherë e ngatërrojmë...

Iphone 8/ Apple publikon aksidentalisht detajet e iphone-it të ri

Në të shkuarën, Apple ka qenë shumë i suksesshëm në parandalimin e rrjedhjes së informacionit në lidhjet me iPhone-t e ri. Kompanisë i kanë rrjedhur...

Kamera e re që do t’u vijë në ndihmë mjekëve

Shkencëtarët kanë krijuar një aparat që mund të shohë përmes trupit të njeriut.  Pajisja është projektuar për të ndihmuar mjekët gjatë ekzaminimeve të pjesëve...
Reklamë

TË FUNDIT