Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj kampionë të Ballkanit, reagon ministrja Nikolla

Në garën ballkanike të 3000m e cila u zhvillua në Stamboll, atletja shqiptare Luiza Gega ka arritur të rrëmbejë medaljen e artë. Kjo garë u...

Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj shpallen kampionë të Ballkanit

Viti 2018 ka nisur mbarë për atletikën shqiptare, pasi Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj kanë dalë me medaljen e artë nga Kampionati Ballkanik i...

VIDEO/ Florian Marku “masakron” boshnjakun, merr tjetër fitore

Kickboxer-i i famshëm shqiptar, Florian Marku, në një atmosferë të jashtëzakonshme në Linz të Austrisë, ka mposhtur boshnjakun Dzevad Mutfic. Florian Marku u fut në...

Lojërat Olimpike dimërore, ja kur garojnë sportistët shqiptarë!

Lojërat Olimpike dimërore kanë startuar ditën e sotme në Korenë e Jugut, me pjesëmarrës nga e tërë bota. Në këtë event mjaft të rëndësishëm sportiv,...

Kristian Gjidoda kap gafën e numëruesve të votave… rinumërimi e nxjerr fitues!

Pas raundit të dytë të votimit për 4 anëtarët e tjerë të Komitetit Ekzekutiv, pasi 5 të parët dolën nga raundi i parë, futues...

Zgjedhjet në FSHF/ Duka fiton, por jo shumicën e votave

Ka përfunduar procesi i votimit dhe ka nisur procesi i numërimit të votave të 65 delegatëve për kreun e ri të FSHF në Asamblenë...

Sot zgjidhet kreu i FSHF, Policia rrethon hotelin ku do të votohet Duka e...

Futbolli shqiptar zgjedh sot nga Durrësi drejtuesin e ri për 4 vitet e ardhshme. Pas një fushate afro njëmujore sot eshte momenti që 66 delegatë...

Boksieri lezhjan Jurgen Uldedaj triumfon me fitore bindëse

Jurgen Uldedaj është fituesi i duelit ndaj kundërshtarit Jakub Synek duke u shpërblyer me titullit "German International Cruiserweight" për peshat deri në 90 kilogram. Boksieri...

Van Der Sar Zbulon Historinë Frymëzuese që e Shndërroi Cristiano Ronaldon në një Gjigand...

Ish-portieri i Manchester United, Van Der Sar ka zbuluar një histori frymëzuese mbi Cristiano Ronaldon. Van Der Sar krahasoi Ronaldon me partnerin e tij sulmues...

Skandali me dopingun në peshëngritje -Federata Europiane na ndëshkon

Skandali i dopingut me Romela Begaj e cila rezultoi pozitive në të dyja testet, ka sjellë pasoja të rënda. Federata Europiane e Peshëngritjes na ka...
Reklamë

TË FUNDIT