Kujdes nga myku dhe lagështia, rrezikoheni seriozisht

Qëndrimi në ambjentet në të cilat ka prani lagështie dhe myku mund të ndikojnë seriozisht në shëndetin tuaj. Disa nga simptomat janë ethet, gripi, lodhja,...

Manat, të shijshme dhe me vlera mahnitëse

Manat e thata janë shumë të shijshme dhe të vlerësuara anë e mbanë botës. Falë shijes së tyre të ëmbël, vlerave ushqimore dhe përfitimeve...

Dimri po vjen. Bashkë me të edhe një virus i ri

Mediat britanike japin alarmin se në Europë po vjen gripi australian, më i rëndi në 50 vitet e fundit. Virusi “H3N2” fajësohet deri tani...

Ky pluhur është më i fuqishëm se soda e bukës. Heq çdo dhimbje dhe...

Magnezi është një nga mineralet më të rëndësishme për shëndetin tonë , i nevojshëm për më shumë se 300 procese kyçe në trup, prandaj...

Çfarë tregojnë kodet e ngjitura tek frutat dhe perimet

Sa herë që blejmë fruta dhe perime, që janë përgjithësisht të importuara, nuk e vemë re ngjitësin sipër tyre, por ata mbajnë informacione shumë...

Si të përmirësoni tretjen në mënyrë natyrale

Në rastet kur keni probleme me tretjen ka shumë probleme të tjera që do t'ju bezdisin dhe shqetësojnë më pas. Fryrje të barkut, shtim në...

Aloe vera, bima mrekullibërëse për lëkurën tuaj

Aloe Vera është një bimë shumë e fuqishme dhe me një përdorim të gjerë. Shumë prej jush tashmë i njohin vetitë e mahnitshme të...

Ju duket sikur po bini sapo ju zë gjumi? Ja arsyeja

E keni pyetur ndonjëherë veten se përse trembeni papritur kur sapo ju zë gjumi dhe ju duket sikur po bini? Quhet Hypnagogic jerk dhe ndodh...

Sytë janë jo vetëm pasqyrë e shpirtit por edhe e shëndetit

Sytë mund të jenë pasqyrë e shpirtit (sipas një proverbi të vjetër), por janë gjithashtu një pasqyrë e qartë e shëndetit, ku informacioni që...

Sa duhet të jetë tensioni i gjakut në bazë të moshës dhe gjinisë

Për të qenë të shëndetshëm, kontrollimi i shtypjes së gjakut është më se i domosdoshëm, pasi shtypja e gjakut mund të çojë deri në...
Reklamë

TË FUNDIT