Shenjat e Hershme të Sëmundjes së Dhëmbëve që Shumica e Shqiptarëve i Injorojnë

Në mungesë të njohurive të duhura mbi problemet dentare si dhe të një regjimi të përditshëm të pastrimit të duhur të tyre, shumica e...

Misri shëron krejt trupin: Mos e bëni këtë gabim gjatë përgatitjes

Këto veti të fuqishme ne ia heqim para zierjes! Shumë njerëz nuk e pëlqejnë misrin e zier! Përveç të qenit i shijshëm, misri është shumë i...

Efekti i Vetëm Negativ i Uthullës së Mollës që Nuk e Keni Ditur

Mendoni se uthulla e mollës është krejtësisht e mirë për ju? Mendohuni sërish. Po kërkon për mrekulli mjekësore në një shishe? Ja ku e keni,...

Eruptimi dentar/ Kushtojini vëmendje të veçantë kësaj simptome tek fëmija – Nga Dr. Luiza...

Nga Dr. Luiza Delia Eruptimi dentar është një proces fiziologjik natyral që fillon me dhëmbin e parë që 4 deri në 10 muaj dhe plotësohet normalisht,...

Mbani duart larg nga këto 8 pjesë të trupit!

Është e vërtetë se trupi është i yni dhe mund të eksplorojmë çdo pjesë të tij, por ka disa pjesë të tij të cilat...

Ja Pse Nuk Duhet ta Hiqni Lëkurën Rreth Thonjve, Sidomos me Dhëmbë

"Cuticles”, janë rritje të vogla të lëkurës, por ato mund të shkaktojnë dhimbje të madhe dhe veçanërisht bezdisje. Ata ndizen dhe “keqësohen” në sezonin...

7 Shkaqet e Çrregullimit Obsesiv-Kompulsiv sipas Ekspertëve të Shëndetit Mendor

"Njerëzit me OCD, kuptojnë se sjellja e tyre në dukje e pakontrollueshme është irracionale, por ata ndihen të paaftë për ta ndaluar atë." Çfarë është...

Ja çfarë sinjalizojnë këto 6 ëndrra për shëndetin tuaj

Ëndrrat janë gjëra të çuditshme dhe konfuze. Ka disa njerëz që përpiqen t'i interpretojnë gjërat që ne ëndërrojmë, ndërsa të tjerë besojnë se nuk ka...

14 Përfitimet Mjekësore që i Merrni Thjesht Duke Konsumuar Xhinxher

Ndoshta e keni parë rrënjën e shtrembër të xhenxhefilit dhe nuk keni ditur se çfarë të bëni me të, por dobitë e saj mjekësore...

Shkencëtarët Japin Alarmin: Ja Çfarë i Bën Trupit Tuaj, Qëndrimi Ulur Për Një Kohë...

Sot, jetojmë në një botë ku makineritë moderne bëjnë shumicën e punës për ne, gjë që eliminon në masë të madhe nevojën për punë manuale. Sipas...
Reklamë

TË FUNDIT