Të Zhdukësh Kallot në Këmbë, Ja Kura me Përbërësit që i Kemi në Shtëpi

Të gjithë e dimë sa e turpshme është të dalësh me këmbë zbathur në plazh apo të të duken këmbët në sandale ndërkohë që...

9 Mënyra të Shëndetshme për Humbjen e Peshës PA Dietë apo Palestër

Ndjekja e një diete të rreptë është e vështirë. Ashtu është edhe të shkosh në palestër çdo ditë, por nëse doni të humbni peshë,...

7 Paralajmërimet që Jep Trupi Kur Jeni Shumë të Stresuar

Midis punës, përgjegjësive shtëpiake, miqve, familjes dhe përgjegjësive të tjera, është pothuajse e pashmangshme që në një moment gjatë javës do të ndiheni të...

9 Simptomat e Çrregullimit Hormonal që po e Dëmtojnë Pamjen Tuaj

Rritja dhe zhvillimi i trupit të njeriut varet shumë nga funksioni i hormoneve. Këto molekula të vogla sinjalizuese janë përgjegjëse për gjendjen tonë shpirtërore,...

Këshillat e Provuara Shkencërisht se si të Qëndroni në Formë me Përpjekje Minimale

Ju mund të gjeni një milion këshilla në internet rreth asaj se si të qëndroni të shëndetshëm dhe tërheqës: llogaritni kaloritë, merruni me sport,...

Në Do Trup të Shëndetshëm, Këto 7 Sinjale Mos i Injoro Asnjëherë!

Vetë-ekzaminimet e rregullta në shtëpi mund të ndihmojnë në identifikimin dhe parandalimin e shumë sëmundjeve të rrezikshme. Për shembull, 70% e rasteve të kancerit të...

Si të Humbni Peshë duke u Ushqyer Shëndetshëm, bazuar në Formën e Trupit Tuaj

Të gjitha llojet e trupave janë unikë dhe të bukur, por a keni menduar ndonjëherë pse njerëzit ruajnë yndyrë në zona të caktuara të...

Nëse po Ha Pa Kontroll, Nuk është Faji yt! Ja cilët janë “Fajtorët” e...

Rezulton se “ngrënia emocionale” ose “ngrënia emocionale që nxitet nga stresi” është një fenomen shumë real. “Problemi të cilit po përpiqemi t’i adresohemi është se...

Ja si ta Skedulosh në Mënyrë të Përsosur Ditën, Duke Zbuluar Kronotipin Tënd!

Sipas doktorit Michael Breus, nëse zbuloni llojin tuaj të gjumit, do të bëheni më energjik dhe do të jeni më pak i lodhur gjatë...

8 Parimet e të Ushqyerit që e Bëjnë Japoninë Kombin më Elegant në Botë

Japonezët kanë një rekord absolut për jetëgjatësinë. Përveç kësaj, ata konsiderohen të jenë kombi më elegant në botë, sepse vetëm 3% e banorëve vuajnë...
Reklamë

TË FUNDIT