A e përshpejton Bashkimi Ekonomik projektin e Bashkimit Kombëtar?

Delirizmi qe ka pushtuar Shqiptaret matane kufirit, perkatesisht Kosovën mbi përdorimin e Euros dhe të qënurit me fat që aderojnë në këtë monedhe është...

Ku ishte Ti, kur këta e “dhjenë” Lezhën?

Ka shumë njerëz që nuk e duan këtë lloj Lezhe, njerëz që thonë; Lezha mos qoftë. Nuk e duan për disa arsye, se kanë...

Cilat rregulla ‘të lojës’ ndryshojnë me vendosjen e TVSH-së…- nga Fatjon Bushi

Kufiri minimal i regjistrimit në Tatimin mbi Vleren e Shtuar ka pësuar një ulje të pragut nga 5.000.000 lekë në vit, në 2.000.000 leke...

Urrejtja kriminale sadiste e Pëllumb Xhufit ndaj njerëzve të pafajshëm të kampeve komuniste –...

Nga Paul Tedeschini Interpretimi cinik pa pikë ndjenje njerzore i vegles së diktatures komuniste Pëllumb Xhufi rreth kampit famkeq të Tepelenes në Shqipninë jugore asht...

“Ne 12 na rri sahati, pavarësisht halleve. Na baft mir’ ballakumja!”

Nga: Artan Fuga- Na baft mir’ ballakumja! ————— Le ta hamë ballokumen! Kemi gjyqtarë dhe prokurorë që i zgjedhin noterët dhe dhaskalët. Kemi diploma që nuk i njeh njeri...

Ç’po ndodh me produktet vendase? – nga Alfred Marku

Fermerët në krizë. Nuk arrij ta kuptoj apo s’kam çfarë të kuptoj. Zhvillimi vjen vetëm në atë moment ku secili nga ne jep kontributin...

Zusi: “Tarifa e Rrugës së Kombit Një Autogol që i Bën Nder të Madh...

Tarifa e rrugës së Kombit, vendosur nga qeveria për mirëmbajtjen e këtij aksi, ka sjellë reagimin e menjëhershëm të qytetarëve, të cilët gjykojnë se...

Bledi Mane provokon: Këshilla të vyera për vajzat provinciale para se të vriten nga...

I shkule prej memories së trurit të gjitha kujtimet e bukura organike dhe brenda muajit u konvertove në “tironce”, u pispillose me lekët e...

“Lala Kros, Lala Kros… Vetë shkruan e vetë vulos… Ty kërkush s’të thotë mos…”...

TONIN ÇOBANI - Qytetar Nderi i Lezhës Sot, kur të gjithë e thonë me zë të lartë se politikanët shqiptarë të të gjitha kohërave kanë...

PAZARXHINJTË! – Nga Eglantina Mirashi

Nga Eglantina Mirashi Largimet e kordinuara në grup drejt rilindjes, nga partia LSI të disa këshilltarëve nëpër bashki të vendit janë vetëm disa gjethe të...
Reklamë

TË FUNDIT