Reagon Mirashi: “Kryetarit Frrokaj nuk ia mbulon dot asnjë alibi dështimet spektakolare!”

Alibitë nuk besoj ta shpëtojnë kryetarin Frrokaj nga dështimi spektakolar në krye të Bashkisë Lezhë. Pasi "groposi" komunën Shënkoll me të njëjtën filozofi shkatërruese...

Viti i Sulltanit apo Viti i Skëndërbeut, z. Kryeministër? – Nga Alfrida Dedgjonaj Marku

Nga Alfrida Marku ( Nënkryetare e Bashkisë Lezhë) Kryqi e Hana e çdo politikani e vendimmarrësi DUHET të jetë NJË Zot i vetëm, mbrojtja e...

Dedgjonaj: “Edi Rama mban të inkriminuar e trafikantë edhe në strukturat politike të Lezhës”…

Edi Rama është autor i krimit më të madh politik në Shqipëri, ideator e zbatues në bashkëpunim i veprimtarisë më të madhe kriminale shtetërore...

Dom Gjergj Meta: Mjerimi i Mirditës përballë cinikut dhe populistit Edi Rama

Nga Dom Gjergj Meta* Pak ditë më parë Kryeministri Rama ishte në Mirditë. Gjatë vizitës së tij bëri dy akte: Shkarkoi nga puna live drejtorin...

Bledi Mane provokon: Këshilla të vyera për vajzat provinciale para se të vriten nga...

I shkule prej memories së trurit të gjitha kujtimet e bukura organike dhe brenda muajit u konvertove në “tironce”, u pispillose me lekët e...

PPP-ja që fundos Rilindjen Urbane duke filluar nga Lezha…

- Nga Carloalberto Rossi - Dje Këshilli Bashkiak i Lezhës miratoi koncesionin për administrimin e parkingut për makina dhe autobuzët e turistëve tek Sheshi Gjergj...

“Shkaku i vdekjes së hyjnorit Gjergj Kastrioti-Skënderbeu: ethet e malaries, helmimi, plagosja në betejë...

Nga Paulin Zefi *Albanologu kroat dhe miku i madh i Shqiptarëve "Milan von Sufflay(1879-1931)", tek vepra e tij "Srbi i Arbanasi(Serbët dhe Shqiptarët)" e botuar...

“Lala Kros, Lala Kros… Vetë shkruan e vetë vulos… Ty kërkush s’të thotë mos…”...

TONIN ÇOBANI - Qytetar Nderi i Lezhës Sot, kur të gjithë e thonë me zë të lartë se politikanët shqiptarë të të gjitha kohërave kanë...

Ta shkruajë dikush e jepjuani ta lexojnë…

Fjalimin e Gertës... atyre... deputetëve tanë... atyre të së shkuarës, së tashmes dhe të së ardhmes (ose ata që i mban mendja-thuhet në kësi...

Zgjedhjet e 25 qershorit apo zgjedhjet e 22 korrikut?

Nëse të parat denigruan vullnetin qytetar dhe projektuan asgjesimin e opozitës ....të dytat duhet të tregojnë se opozita është aty dhe flet gjuhën e...
Reklamë

TË FUNDIT