Ndriçim Xhepa merru me drogë!

Nga Ilirjan Blloshmi Ndriçim Xhepa merru me drogë! Ka plasur një gjukurdi në Fb, se pse Ndriçim Xhepa është bërë administrator, në një pallat. Të drejtë...

Nënkryetarja e Bashkisë, Marku: Deputetët e PS-së nuk e dinë kuptimin e “llogaridhënies”

Partia Socialiste me deputetët dhe ministrat ka nisur në të gjithë vendin turin e llogaridhënies me banorë të zonave të ndryshme për të dëgjuar...

LGI Lezhë, Prenda Sejdia: Ti shërbejmë të sotmes, nesër është vonë…

Nga Prenda Sejdia, Kryetare LGI Lezhe. Ti shërbejmë të sotmes, nesër është vonë. Kryefjala e ditës: Drogë, korrupsion, kontrabandë, ryshfet, presion, shkelje ligji, padrejtësi etj.... Gjërat po lëvizin shpejt...

Ish-drejtuesja QZHD Lezhë: “Znj. Marku dhe Z. Sufja dëshirë për hardallisje para mediave”

Nga Alma Jaku,  BLA... BLA... Duke dëgjuar intervistat e Znj. Marku dhe Z. Sufja kuptova vetëm një dëshirë për hardallisje para mediave. Shumë fjalë dhe asnjë zgjidhje...

Ç’po ndodh me produktet vendase? – nga Alfred Marku

Fermerët në krizë. Nuk arrij ta kuptoj apo s’kam çfarë të kuptoj. Zhvillimi vjen vetëm në atë moment ku secili nga ne jep kontributin...

Cilat rregulla ‘të lojës’ ndryshojnë me vendosjen e TVSH-së…- nga Fatjon Bushi

Kufiri minimal i regjistrimit në Tatimin mbi Vleren e Shtuar ka pësuar një ulje të pragut nga 5.000.000 lekë në vit, në 2.000.000 leke...

Urrejtja kriminale sadiste e Pëllumb Xhufit ndaj njerëzve të pafajshëm të kampeve komuniste –...

Nga Paul Tedeschini Interpretimi cinik pa pikë ndjenje njerzore i vegles së diktatures komuniste Pëllumb Xhufi rreth kampit famkeq të Tepelenes në Shqipninë jugore asht...

Zusi: “Tarifa e Rrugës së Kombit Një Autogol që i Bën Nder të Madh...

Tarifa e rrugës së Kombit, vendosur nga qeveria për mirëmbajtjen e këtij aksi, ka sjellë reagimin e menjëhershëm të qytetarëve, të cilët gjykojnë se...

PAZARXHINJTË! – Nga Eglantina Mirashi

Nga Eglantina Mirashi Largimet e kordinuara në grup drejt rilindjes, nga partia LSI të disa këshilltarëve nëpër bashki të vendit janë vetëm disa gjethe të...

‘Shokon’ Frrok Çupi: Babai i kryeprokurores, punonjës i Bashkisë Lezhë

Nga Frrok Çupi Kur i vunë prangat sot në mëngjes kryetarit të Bashkisë së Lezhës, Fran Frroku, dikush i pëshpëriti në vesh: “Kemi urdhër nga...
Reklamë

TË FUNDIT