Dom Gjergj Meta: Mjerimi i Mirditës përballë cinikut dhe populistit Edi Rama

Nga Dom Gjergj Meta* Pak ditë më parë Kryeministri Rama ishte në Mirditë. Gjatë vizitës së tij bëri dy akte: Shkarkoi nga puna live drejtorin...

Indrit Vokshi: “Pse marksistët si Lubonja i shohin biznesmenët si njerëz të ligj?”

I thotë Lubonja, Bashës, duhet t'i përmendësh me emra oligarkët. Pse?! Se po nuk i përmende, je edhe ti me ata. Ky është qëndrim nga...

Bledi Mane provokon: Këshilla të vyera për vajzat provinciale para se të vriten nga...

I shkule prej memories së trurit të gjitha kujtimet e bukura organike dhe brenda muajit u konvertove në “tironce”, u pispillose me lekët e...

A e përshpejton Bashkimi Ekonomik projektin e Bashkimit Kombëtar?

Delirizmi qe ka pushtuar Shqiptaret matane kufirit, perkatesisht Kosovën mbi përdorimin e Euros dhe të qënurit me fat që aderojnë në këtë monedhe është...

Turizmi autentik i kullave – Nga Ndue Dedaj

Nga Ndue Dedaj Pas të gjitha gjasave “turizmi i kullave”, në një të ardhme jo të largët do të jetë njëri nga margaritarët e turizmit...

PPP-ja që fundos Rilindjen Urbane duke filluar nga Lezha…

- Nga Carloalberto Rossi - Dje Këshilli Bashkiak i Lezhës miratoi koncesionin për administrimin e parkingut për makina dhe autobuzët e turistëve tek Sheshi Gjergj...

“Shkaku i vdekjes së hyjnorit Gjergj Kastrioti-Skënderbeu: ethet e malaries, helmimi, plagosja në betejë...

Nga Paulin Zefi *Albanologu kroat dhe miku i madh i Shqiptarëve "Milan von Sufflay(1879-1931)", tek vepra e tij "Srbi i Arbanasi(Serbët dhe Shqiptarët)" e botuar...

Pse duhen rishikuar ato që na kanë mësuar për Skënderbeun/ Si ngrihet shpata pa...

Nga: Artan Fuga Përse unë dua të rishikohen ato që më kanë mësuar ideologjikisht për Heroin tonë kombëtar Gjergj Kastrioti, Skënderbeu —————————- Gojëdhëna e shpatës dhe e...

Shqetësimi i partive të opozitës dhe heshtja e kritizerëve në prag të protestës –...

Nga Martin Dedaj Partia Demokratike Shqiptare së bashku me partitë e tjera aleate të opozitës dhe së fundmi edhe me LSI, kanë vendosur të thërrasin...

Terror shtetnor i tipit Erdogan ndaj mbrojtësve t’identitetit shqiptar n’Mirditë – Nga Paul Tedeschini

Nga Paul Tedeschini Diktatori turk Erdogan njihet si shkelës i të “Drejtave të Njeriut” të shtetasve të vet, e jo ma edhe të shtetasve të...
Reklamë

TË FUNDIT