E kuptoni çfarë absurditeti?, – nga Vladimir Kola

ABSURDITETI I RADHËS I LIGJIT TË ARSIMIT TË LARTË N. 80, 2015 DHE NJË PROPOZIM PËR NJË NDRYSHIM - nga Dr. Vladimir Kola Për personelin...

Për përfitime politike pushteti qendror shpall “non grata” Gjergj Kastriotin ne Lezhë…

Nga Klodian Marku Çfarë kërkon të thotë pushteti me veprimet e mosveprimet në lidhje me zvarritjen dhe moslejimin e vendosjes së monumentit të Gjergj Kastriotit...

Pse Lezhën me gisht në gojë? Ku po i çon fondet Ministria e Kulturës

Nga Klodian Marku Rilindasit ashtu si paraardhësit e tyre në 1949, kujtojnë se historia nis me ata, e vërteta është se në 2013 me ata...

Rikthimi i 6% në TVSH, dora e fshehtë që i boshatis xhepat e fermerëve!,...

Nga Fatjon Bushi, Kontabilist i Miratuar Ligji për “Tatimin mbi Vlerën e Shtuar”, bazohet në parimin e sigurimit të një klime të konkurencës së lirë...

Një rastësi me Austrinë që ma zuri në fyt Shqipërinë! – nga Mark Alemi

Injoranca e krenaria shkojnë bashkë si shtati e hija! - Imzot Gjergj Fishta Mes gjithë zallamahisë së lajmeve për skandale dhe arritje gjeniale të shtetit tonë...

Dekretimi i Ministrave/ Kushtetuesja, shkopi që iu kthye kokës mazhorancës socialiste… -nga Vladimir Kola

Efekti boomerang (bumerang) i mosfunksionimit të Gjykatës Kushtetuese për Edi Ramën (shumicën socialiste). Loja bumerang është pak e çuditshme, por interesante, sepse zakonisht në lojëra...

“Valvulat e shkarkimit, Kali i Trojës në protestën e studentëve”, – nga Ilir Nikolla

Nga Ilir Nikolla Sot u shfaq për herë të parë në protestën e studentëve, bashkë me thirrjen anakronike “politika larg duart”, edhe një listë me...

“Ana tjetër e medaljes së protestës, që desh na shpëtoi pa u vënë re!”,...

“Ngelës” është fjala më e përdorur e ditës së sotme në vendin tonë. Kjo fjalë mori një konotacion tjetër nga ai që i jep përkufizimi...

“PD Lezhë ka ende kapacitetin për të prodhuar figura me integritet”, – nga Indrit...

Zgjedhjet për kryetarin e ardhshëm për drejtimin e Partise Demokratike dega Lezhë po komentohen nga të gjithë për vet faktin se janë fare pranë...

Ironia e Agostin Markut! Ai përcjell mesazhin “thumbues” në vigjilje të Kongresit të Manastirit

Z. Agostin Marku, ish-deputet i Lezhës, aktualisht nënkryetar i Qarkut, ka gjetur mënyrën më "thumbuese" për ta përcjellë mesazhin e tij në këtë vigjilje...

Më të fundit