Policia e Lezhës jep detajet e plota të aksidentit në Dajç

Rreth orës 20:00, në aksin rrugor Shkodër - Lezhë, në vendin e quajtur "Dajç", shtetasja F.B. 20 vjeçe, banuese në Shkodër, duke drejtuar automjetin...

Joq Albania me artileri të rëndë kundër Shëngjinit dhe Veriut

Ndërsa kanë mbetur vetëm pak orë nga hapja zyrtare e sezonit turistik, redaksia e portalit Joq Albania i është rikthyer muzikës së saj të...

“Ky pallat ka mbet kopil…”, si qëndron e vërteta me pallatin 88 në Lezhë

Jo më shumë se një muaj mëparë kryeministri i vendit u dorëzoi çelësat e shtëpive të rindërtuara banorëve të Pallatit 88 në Lezhë. Ceremonia e...

Lezhë, Shëngjin, UNUM/ Dhomat e hoteleve po shiten më shpejt se letra higjienike në...

Popullsia e Lezhës bëhet 1 milionë banorë, në disa raste e tejkalon atë gjatë sezonit turistik. Banesa, qëndrimi, dhoma, shtrati, shezlloni, hoteli, çadra, mëngjesi, pishina......