“Mos pretendoni që fëmija të mos gënjejë”, pediatrja Gjika ndan këshillën më të rëndësishme...

Pediatrja e mirënjohur shqiptare Lira Gjika ka ndarë pak minuta mëparë një ndër këshillat e saj më të rëndësishme në lidhje me atë sesi...

Ky Artist Pikturoi Trashëgiminë e Lezhës për të Dhënë një Mesazh të Fuqishëm

Ai është ndryshe. Me stilin e tij, që i ngjan produktit të një pjekurie artistike që zakonisht arrihet kaluar të 50-ve. Me idetë e...

Sonte festa më e madhe e kalendarit për të krishterët e Lezhës dhe gjithë...

Dioqezat kanë publikuar oraret e Meshave, besimtarët shkëmbejnë pa pushim urimet e tyre, fëmijët e duan aq shumë shpirtin festive të këtyre ditëve përmbyllëse...

Poeti lezhjan merr vlerësimin e lartë, përgjatë dy viteve në krye të fushatës që...

I pari për ta shpërndarë në faqen e tij të Facebook ka qënë Kryetari i Qarkut Lezhë Dr. Eduard Ndreca, lajmin për vlerësimin e...

Përparim Kabo letër të hapur At Gjergj Fishtës: “At, jam i mrekulluar krenarisht për...

Qëndroj përballë veprës tuaj At i nderuar dhe i ranë në gjunjë të falem, sepse çdo ditë që e shkruaj e lexoj e prek...

Historiani Paulin Z. Zefi ndan lajmin e shumëpritur për Shtëpinë Muze të Fishtës në...

Ka qënë vetë Përgjegjësi i Sektorit të Trashëgimisë Kulturore në Bashkinë e Lezhës Z. Paulin Z. Zefi i cilë ka ndarë me ndjekësit e...

Nxënësit e shkollave të Lezhës bëhen viralë! 💥 Befasuan dhe kënaqën të gjithë ❤️!

Bashkia Lezhë ka publikuar përgjatë ditës së djeshme në faqen e saj performancat e nxënësve nga të gjitha shkollat e Lezhës, në recitim, këngë,...