Frrokajt i mbeti vetëm letra e fundit në dorë… por i mjaftoi për fituar...

Pas kerkesave të vazhdueshme, qeveria shqiptare i është përgjigjur bashkisë dhe nevojës së 5 mijë banorëve të zonës. Asgjë tjetër s'i kish mbetur në...

Paralajmërimi i fortë i BE-së: Rikthim vizash nëse emigracioni…

Komisioneri i Bashkimit Europian për Migrim, Dimitris Avramopoulos është pyetur sot nga gazetarët për mundësinë e rikthimit të vizave me Shqipërinë, gjatë fjalës së...

“Këtë rrugë s’e kalon as tanksi!”/Shpërthejnë banorët e Torovicës… (Video)

Torovica në Lezhë mbahet mend si një nga qytezat e zhvilluara dhe me prodhimet bujqësore mbaheshin qytete e fshatra të tëra të Veriut. Sot...

Bonusin e bebeve shiheni me dylbi/ Nënkryetarja e Bashkisë zbulon të vërtetën e 2360...

Për nënkryetaren e Bashkisë Lezhë Alfrida Marku, bonusi i Ramës për bebet është një paketë boshe, por që amballazhin e jashtëm e ka të...

Deputeti Pjerin Ndreu i vë kapakun kazanit! Reagon ashpër pas shpifjeve për ndalimin e...

Duket sikur deputeti i Lezhës Pjerin Ndreu ka pritur edhe shpifjen më të fundi të kazanit mediatik për të reaguar pak çaste më parë...

Llotaria Amerikane fillon sot… ja cila kategori i ka shanset dyfish më të larta...

Llotaria Amerikane konsiderohet nga pothuajse githë shqiptarët si një 'prekje e fatit' nëse të qëllon të përzgjedhësh, edhe pse jetesa në tokën amerikane nuk...

Kryebashkiaku Frrokaj flet për rikandidimin e tij: “Gjithçka varet nga ky faktor…”

Nuk më mungon dëshira për të kandiduar, por do të respektoj vendimin demokratëve të Lezhës. Kjo është përgjigjia që kanë marrë gazetarët e Lezhës...

“Turp me t’lexu kush!”, “Po shkruan si 5 vjeçe!”/Marku e Pacaj nuk ia kursejnë...

Nuk është aspak e çuditshme që ndezja e motorëve të fushatës të përkojë fillimisht me ashpërsimin e toneve në rrjetet sociale. Ka mjaftuar një status...

Njëri nga këta do të vendoset në sheshin kryesor të Lezhës! Jep vlerësimin tënd…

Qendrës së qytetit të Lezhës do t’i shtohet edhe busti i Heroit Kombëtar Gjergj Kastriotit-Skënderbeut. Në garën për bustin më të mirë kanë konkurruar 25...

Me ‘rrota përpjetë’ apo me ‘këmbë në tokë’, si është Bashkia Lezhë? Na e...

Bashkia është institucioni që ka përgjegjësinë më të lartë për t’i siguruar qytetarëve të saj shërbime sa më cilësore dhe një mirëqenie të lartë....

Më të fundit