Rruga e “kripur” që do të ketë “shijen mjaltit” për lezhjanët…

"Është e papranueshme që kilometrat, metrat e rrugës Milot - Balldren t'i trajtoni si metra teritali", u shpreh kryeministri Rama sot në Kuvend në...

Lezhë/ Drejtoresha e shkollës së Rrilës shpjegon arsyen pse e bojkotuan mësimin sot!

Nxënës dhe mësues të shkollës 9 vjeçare "Marash Gjoni" ne Rrilë, nuk kanë zhvilluar mësim ditën e sotme. Shkak u bë mungesa e sobave dhe...

Hoteli i Gjuetisë në Lezhë: Të fshehtat dhe kurthet e panjohura të tij!

Hyrja në Hotelin e Gjuetisë, që në hapat parë pasi kalon portën kryersore të ngjall ndjesinë e atyre çasteve të rralla kur njeriu ndihet...

Kryebashkiaku Frrokaj thyen heshtjen për rrugën e Torovicës

Pak orë mëparë në faqen e tij zyrtare kryetari i Bashkisë Lezhë Z. Fran Frrokaj ka përshëndetur fillimin e punimeve për shtrimin e rrugës...

“Mos u ndalni!”, Dom Gjergj Meta lëshon mesazhin e fuqishëm për studentët protestues

Nga Dom Gjergj Meta Rastësisht sot ju pashë në Tiranë duke protestuar. Ishit shumë. Të rinj e të freskët. Kushedi sa ëndërra keni në zemrat...

Mbështetja financiare për Desarën nga Lezha po ecën mirë, ja personat që po dhurojnë…

Po ecën me shpejtësi fushata e mbledhjes së dhurimeve në faqen e njohur ndërkombëtarisht, GoFundMe. Deri tani, pa llogaritur kanalet e tjera direkte të dhurimit,...

Na Suprizuan të Gjithëve! Ja dy kandidaturat zyrtare për kryetar të Partisë Demokratike Lezhë

Lulzim Basha ka konfimuar dy kandidaturat që do garojnë me 1 Dhjetor 2018 për kreun e ardhshëm të demokratëve Lezhjanë. Z. Paulin Marku, do garojë...

“Veç mos na e merrni m’sysh!”/ Banorët e Myltes 40 minuta më afër Lezhës!

Shumë vetë mund edhe të mos kenë as më të voglën ide se nga bie Lagjia Mylte, e cila në fakt nuk ka asnjë...

Eduard Ndreca jep një leksion qytetarie dhe vendos një standart të ri!

"Në fund të ditës jemi banorë të një qyteti", kjo është fraza kuptimplotë që ka përdorur kryetari i Partisë Socialiste të Lezhës Z. Eduard...

Gjeneral Sandër Lleshi nga Mirdita nga sot Ministër i Brendshëm

Gjeneral Sandër Lleshi nga Selita e Mirditës do të jetë drejtuesi më i lartë në Ministrinë e Brendshme. Emërimi i tij në këtë post të...

Më të fundit