“As falas as me lekë”/ Spitali i Lezhës ‘kremton’ plot 1 vit pa mamografi,...

Pacientet të cilat duan që të kryejnë mamografi, pasi aparatura e mamografisë qëndron në magazinë jashtë gjendjes funksionale e në mungesë të saj, gratë...

Rama paralajmëron për bastet: Hiqni reklamat për 24 orë

“Nga 1 Janari nuk do të ngrihet më asnjë qepen për baste, apo për kazino në asnjë zonë të banuar.” Kështu deklaroi kryeministri i vendit,...

“Ratë në gropën që hapët për tjetrin!”/ Pjerin Ndreu nuk i ndahet Bashkisë…

Para pak minutash deputeti i Lezhës z. Pjerin Ndreu ka ndarë me ndjekësit e tij një dokument i cili dy ditë mëparë u publikua...

“Mka çu nana me la gojën!”/ Deputeti Ndreu e konsideron transparencë skarco publikimin e...

Pas publikimit pasditen e sotme nga ana e Bashkisë Lezhë të një vargu të gjatë me dokumente ku faktoheshin përpjekjet e herë-pas-hershme të Bashkisë...

Remont në Lezhë dhe Kurbin/ OSHEE: Ja zonat pa energji më 8-9 Tetor

OSHEE njofton se për shkak të remontit që do të kryhet në Vorë, Lezhë dhe Kurbin në datat 8 dhe 9 Tetor në disa...

Lotaria Amerikane/ Ambasada jep disa këshilla të rëndësishme për t’u ndjekur

Edhe për këtë vit, prej pak ditësh është hapur procesi i aplikimit për Lotarinë Amerikane. Përmes njoftimeve të njëpasnjëshme, ambasada amerikane sqaron edhe sot shqiptarët...

Kryebashkiaku Frrokaj i jep dritën jeshile Malteser Albania! Startojnë 4 projekte të tjera të...

Malteser projekton mbështetje për financimin e disa projekteve sociale të Bashkisë Lezhë. Marëdhëniet me donatorët janë prioritet i vazhdueshëm i Bashkisë Lezhë në saj të...

Pjerin Ndreu e bën për ‘ujë të ftohtë’ Bashkinë: “Gënjeshtarë, mburravecë, gjumashë!”

Pas lajmit të shpërndarë në faqen zyrtare të Bashkisë Lezhë që lidhej projektin e Fondit të Zhvillimit për rrugën e Torovicës, ka reaguar edhe deputeti...

Çfarë po paralajmëron Rama: Qetësohu Lulzim! Fli deri pasnesër se kam ca të reja...

Kryeministri Rama i është përgjigjur kreut të PD-së Lulzim Basha në lidhje me audio-përgjimin për vëllain e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Agron Xhafaj,...

Procedurat për agroturizmin/ Ja si merret leja për strukturat akomoduese

Qeveria ka ndërhyrë në vendimin e Janarit 2018 sa i përket kritereve dhe procedurave për certifikimin e agroturizmit, duke bërë rregullime të mëtejshme në...

Më të fundit