Shënkoll/ Administratori Albert Rrusti i shkon fjalës deri në fund, jep zgjidhjen që premtoi…

SHËNKOLL - Duke marrë shkas nga vështiresitë e shumta në furnizimin me ujë të objekteve/institucioneve arsimore dhe shëndetësore të Njësise Administrative Shënkoll, kjo e...

Vinçens Tuku, këshilltari që po bëhet faktor lokal në Lezhë

Një rast unik në historinë elektorale të Lezhës, që një person i vetëm të arrijë nivele mbështetjeje popullore të krahasueshme me një forcë politike. Partia...

Bashkia Lezhë pritet në Besë për Festën e Beslidhjes!

Nëse shtatorja e Gjergj Kastriotit nuk do të vendoset në Lezhë brënda datës 2 mars, Kryetari i Bashkisë Z.Fran Frrokaj dhe strukturat e Bashkisë...

Zbulohet emri, ja kush do të jetë kryetar i Këshillit Bashkiak të Lezhës

Strukturat e Partisë Socialiste të Lezhës janë në gjendje vlimi, dhe kjo jo për shkak të të nxehtit të këtij korriku, por për shkak...

“Do të kandidoj dhe do të fitoj!”, Fran Frrokaj ua qep gojën magjistricave!

Magjistarë e magjistrica të shpërndarë nga të katër anët e Lezhës, reale dhe virtuale, prej kohësh kanë predikuar mundësinë e një mos kandidimi të...

Cilat janë 6 hotelet më të mira të Lezhës

Nëse keni menduar se Google përdor yjet që kanë hotelet për t'i rënditur ato në sytë e botës, e keni menduar gabim! Për Google-in, yjet...

Lezhë/ Drejtoresha e shkollës së Rrilës shpjegon arsyen pse e bojkotuan mësimin sot!

Nxënës dhe mësues të shkollës 9 vjeçare "Marash Gjoni" ne Rrilë, nuk kanë zhvilluar mësim ditën e sotme. Shkak u bë mungesa e sobave dhe...

Kryebashkiaku Frrokaj thyen heshtjen për rrugën e Torovicës

Pak orë mëparë në faqen e tij zyrtare kryetari i Bashkisë Lezhë Z. Fran Frrokaj ka përshëndetur fillimin e punimeve për shtrimin e rrugës...

“Çudia në Lezhë!”/ Varrime në rrugë sepse s’ka hapësira!

Në mungesë të hapësirave për varre kane nisur të shfrytëzohen edhe rrugët. Në varrezat publike të qytetit të Lezhës, pothuajse çdo hapësirë është zaptuar pasi...

Mbështetja financiare për Desarën nga Lezha po ecën mirë, ja personat që po dhurojnë…

Po ecën me shpejtësi fushata e mbledhjes së dhurimeve në faqen e njohur ndërkombëtarisht, GoFundMe. Deri tani, pa llogaritur kanalet e tjera direkte të dhurimit,...

Më të fundit