Nënkryetarja e Bashkisë i rikthehet problematikës së Mamografisë në Spitalin e Lezhës

Pas kronikës së përgatitur nga gazetarja Kristiana Pemaj e Televizionit Lezha dhe pasi lajmi u publikua në faqen Lezha News, nënkryetarja e Bashkisë Lezhë...

Inspektorët e AKU-së Lezhë bllokojnë mish dhe peshk në tregun e Milotit, gjobë shitësve!

Në kuadër  të vënies në kontroll të tregjeve mbarë vendit, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  ka nisur inspektimin në disa prej tyre. Trupat inspektuese e DRAKU,...

Deputeti i Lezhës:”Këta kanë humbur rrugën në oborrin e vet, për t’u mëshiruar…”

Deputeti i Partisë Socialiste për Qarkun e Lezhës, Pjerin Ndreu iu është bashkuar reagimeve për çështjen ‘Babalja’, ngjarje që ‘zien’ këto ditë. Në një...

Partia Socialiste e Lezhës e ‘rrethon qytetin nga të 4 anët’ me aktivitete të...

Një javë mjaft intensive kjo që shkoi për strukturat e PS-së së Lezhës. Vetëm në 3 ditët e fundit janë kryer një varg intensiv...

Lezhë/ Krosim për ‘gol’ në burg me topin e Realit, brenda ishin fshehur celularë...

Tentohen mënyra të reja për të futur celularë në burgje. Një rast i çuditshëm është zbuluar dhe parandaluar së fundmi në ambientet e Burgut...

Frrokaj tha të vërtetën që e ‘fsheh’ pothuajse çdo kryebashkiak tjetër…

Kryetari i Bashkisë Lezhë z. Fran Frrokaj në një intervistë për Televizionin Lezha ka folur në lidhje me të dhënat e sezonit turistik në...

Pjerin Ndreu i përgjigjet “flakë për flakë” Sali Berishës: “Doktor hajde bëjmë vetting për...

Deputeti socialist Pjerin Ndreu ka reaguar pas publikimit të fotos së tij me një personazh ish-të dënuar nga ish-kryeministri Sali Berisha. Në një status në...

Berisha i “përvishet” deputetit të Lezhës, publikon fotot…

Ish-kryeministri Sali Berisha me sa duket ka lënë për ca kohë mënjanë kreun e grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla për t’u marrë me...

Shënkoll/ Administratori Albert Rrusti i shkon fjalës deri në fund, jep zgjidhjen që premtoi…

SHËNKOLL - Duke marrë shkas nga vështiresitë e shumta në furnizimin me ujë të objekteve/institucioneve arsimore dhe shëndetësore të Njësise Administrative Shënkoll, kjo e...

“Askush nuk priste Lezhën këtu!”/ Ky është qyteti më pijanec në Shqipëri…

INSTAT ka publikuar disa të dhëna që tregojnë se cilat janë qytetet në Shqipëri ku konsumohet më shumë alkool. Lezha kryeson listën për shpenzimet më...

Më të fundit