Lezhë/ Fushatë për t’i Nxitur Gratë të Bëjnë Kontrolle Sistematike Përpara se të Jetë...

Në Lezhë gjatë ketij viti janë prekur nga kanceri i gjirit 20 gra dhe vajza, numri i rasteve të identifikuara mund të jetë shumë...

Gara për konsumatorin, si supermarketet po ia “rrëmbejnë” tregun dyqaneve të vogla…

Rrjetet e supermarketeve janë një ndër bizneset që po njohin rritje të vazhdueshme vitet e fundit. Në një vend ku ekonomia informale është e...

Inspektorët e AKU-së Lezhë bllokojnë mish dhe peshk në tregun e Milotit, gjobë shitësve!

Në kuadër  të vënies në kontroll të tregjeve mbarë vendit, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  ka nisur inspektimin në disa prej tyre. Trupat inspektuese e DRAKU,...

“Ma parë ikin dritat se hapim çadrat”/ Orë të stërgjatura errësire në Shëngjin e...

Qyteti i Shëngjinit por edhe disa zona të tjera në Lezhë kanë qëndruar pa energji elektrike më shume se 24 orë. Reshjet e një nate...

Video/ Kryetari i Bashkisë Lezhë përcjell urimin e Krishtlindjes!

"Paqja dhe prosperiteti qoftë në familjet tuaja", kështu u përmbyll urimi i Kryetarit të Bashkisë Lezhë Z. Fran Frrokaj drejtuar të gjithë lezhjanëve besimtarë të...

“Biblioteka Lëvizëse” do të udhëtojë serish pranë lexuesve…

“Biblioteka e Lëvizshme” do të udhëtojë serish pranë lexuesve. Biblioteka e Lëvizshme për të dytin vit radhazi do të jetë vizitorja e 28 shkollave të...

Rama, në hall se s’shkruan dot një version të ri të “Kurbanit”, – nga...

Nga Ilir Nikolla Për të përshkruar gjendjen e rëndë psikologjike ku ndodhet këto ditë Edi Rama mjafton të kujtojmë se prej dy ditësh, ai ka...

Tetori muaji i ndërgjegjësimit, mbi 500 të rinj pjesëmarrës…

Tetori muaji i ndërgjegjësimit kundër trafikimit të qenjeve njerëzore. Tetori është muaji i ndërgjegjësimit në luftën kundër trafikimit të personave, dhe për këtë arsye Drejtoria...

‘Mbyten’ 300 milionë lekë tek shëtitorja buzë lumit Drin!

Një prej katër dëshirave (impulseve) që drejtojnë gjithë sjelljen njerëzore është edhe dëshira për shkatërrim, thoshte nobelisti i famshëm Bertrand Rusell, kjo sepse i...

Zjarrfikësit trajnim me nxënësit e shkollës “Kolin Gjoka”, si të veprojmë në rast zjarri…

Zjarrfikësit trajnim me nxënësit e shkolles "Kolin Gjoka" si të veprojmë në rast zjarri Shërbimi Zjarrfikës ka për qëllim kryesore të punës së vet, sigurinë...

Më të fundit