Shëngjin-Ravena hapet linja e transportit të mallrave…

Mes Shqipërisë dhe Italisë tashmë është vendosur në linjë e posacme për transportin e mjeteve të tonazhit të rëndë. Kjo linjë do të operojë...

Kurbin/ Denoncon humbjen e shokut, arrestohet si i dyshuar për zhdukjen e shtetasit

Në vijim të veprimeve hetimore të kryera për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur më datë 29.04.2018, ku ka humbur kontaktet shtetasi F.F. 30 vjeç,...

‘Shkundet’ Shqipëria! Dy tërmete brenda 30 minutash…

Sot rreth mesditës në Shqipëri janë ndjerë dy tërmete relativisht të forta. Sipas të dhënave nga European Mediterranean Seismological Centre (Qendra Europiane Mesdhetare e Sizmologjisë),...

LAJM I FUNDIT/ Arta Marku shkarkon Besim Hajdarmatajn, prokuror i çështjes “Tahiri”

Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku ka shkarkuar nga detyra Kreun e Prokurorisë së Krimeve të Rënda Besim Hajdarmatajn. “BalkanWeb” raporton se vendimi është marrë gjatë ditës së...

Kryeministri në Lezhë: “Në çështjen e mashtrimeve me pronat janë përfshirë edhe gjykatësit!”

Në kuadrin e tourit të kryeministrit Edi Rama për Llogaridhënie publike, stacioni i tij i sotëm ka qënë përpara qytetarëve të Lezhës. Midis çështjesh që z.Rama...

Lezhë/ Sherri për traun e hotelit, njëri në burg e tjetri në spital!

Policia e Lezhës ka njoftuar për një konflikt të ndodhur mbrëmjen e djeshme ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi A.D. 44 vjeç. Më...

E Pabesueshme! Shikoni çfarë ndodh në rrugët e Torinos, askush s’e priste! (VIDEO)

Juventus dhe Napoli do të përballen të dielën në kuadër të Serie A, në një ndeshja e cila mund të jetë vendimtare për ekipin...

Barcelonës ç’i panë sytë! AS Roma hap një faqe të re në historinë e...

Roma ka bërë një ndeshje të madhe, duke marrë një nga fitoret më të bukura në historinë e Champions League në vitet e fundit,...

Shënkoll/ 32 vjeçari nga Tirana humb jetën duke peshkuar me rrymë elektrike!

Kontakti me rrymen elektrike ndersa zinte peshk i merr jetën 32 vjeçarit. Një 32 vjeçar banues në Tirane  ka humbur jetën në fshatin Shënkoll si...

Lezhë/ Sqaron njoftimi zyrtar: Ja pse polici qëlloi në ajër në mes të qytetit…

Me datë 07.04.2018, oficerët e Policisë Gjyqësore pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, arrestuan në flagrancë shtetasin Eduart Lleshi (Nikolli), 22 vjeç, banues në...
Reklamë

TË FUNDIT