Kjo zonë e Shëngjinit do të zhduket nga harta, deti po e ‘gllabëron’…

Pas një heshjetje tinëzare të institucioneve për gurët që rrokullisen mbi çatitë e shtëpive në Torovicë, një heshtje e ndrydhur bashkë me atë shpresën...

Përparim Kabo Letër të Hapur At Gjergj Fishtës: ”At, jam i mrekulluar krenarisht për...

Qëndroj përballë veprës tuaj At i nderuar dhe i ranë në gjunjë të falem, sepse çdo ditë që e shkruaj e lexoj e prek...

Lajmi i Fundit/ Hipoteka e Kurbinit zhvendoset në Komisariat, tjetërsuan 68120 m2 tokë!

Policia e Shtetit ka proceduar penalisht 11 persona si pjesë e operacionit “Hipoteka” për fallsifikime dokumentash, shpërdorim detyre dhe pastrim të produkteve të veprës...

Inspektorët e AKU-së Lezhë bllokojnë mish dhe peshk në tregun e Milotit, gjobë shitësve!

Në kuadër  të vënies në kontroll të tregjeve mbarë vendit, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  ka nisur inspektimin në disa prej tyre. Trupat inspektuese e DRAKU,...

Deputeti i Lezhës:”Këta kanë humbur rrugën në oborrin e vet, për t’u mëshiruar…”

Deputeti i Partisë Socialiste për Qarkun e Lezhës, Pjerin Ndreu iu është bashkuar reagimeve për çështjen ‘Babalja’, ngjarje që ‘zien’ këto ditë. Në një...

Sokrat i vuajtur – apo derr i kënaqur? nga Mark Alemi

Këto ditë post-votime, më zuri syri nëpër qytet plot derra të kënaqur.. Të kenaqur që pasi kishin bërë një luftë me Mullinjtë e Erës,...

Lezhë/ Mblidhet Këshilli Bashkiak, ja vendimet që u miratuan…

Këshilli Bashkiak Lezhë miratoi disa projekt vendime. Nën drejtimin e kryetarit Kristjan Gjidoda është mbledhur Këshilli Bashkiak i Lezhës. Me shumicë votash Këshilli shqyrtoi dhe miratoi...

Të lutem pranoje thirrje tonë! Ta ndihmojmë të gjithë sëbashku!

Me ankthin që i kacafytej ashpërsisht me shpresat, një gjendje lufte e brëndshme e ndrydhur në shpirtin e saj, që një Zot e di...

Keler Sufja:”Pjerin Ndreun nuk çuditemi ta shohim Ministër të Brendshëm, e jo më Kryetar...

Nëse është dikush nga të rinjtë e PS në Lezhë i cili e ka kuptuar më mirë se kushdo tjetër se si funksionojnë rrjetet...

Emergjencat Civile dalin nga ‘kllapia’: “Në Torovicë duhet ndërhyrë sa më parë!”

Emergjencat Civile në Prefekturën e Lezhës pas lajmit që mori dhenë për gurët që rrokulliseshin mbi kokat e banorëve në Torovicë, lajm i cili...

Më të fundit