Rikthimi i 6% në TVSH, dora e fshehtë që i boshatis xhepat e fermerëve!,...

Nga Fatjon Bushi, Kontabilist i Miratuar Ligji për “Tatimin mbi Vlerën e Shtuar”, bazohet në parimin e sigurimit të një klime të konkurencës së lirë...

Policia e Lezhës feston 106 vite në krye të detyrës!

Në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, u zhvillua ceremonia festive e 106-vjetorit të Policisë së Shtetit, me pjesëmarrjen e Prefektit të Qarkut...

Deputeti i Lezhës Pjerin Ndreu publikoi lajmin e mirë që po e prisnim të...

Deputeti i Lezhës, Z. Pjerin Ndreu ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook, lajmin e një fortune investimesh që do bëhen në Lezhë. Le...

Dekretimi i Ministrave/ Kushtetuesja, shkopi që iu kthye kokës mazhorancës socialiste… -nga Vladimir Kola

Efekti boomerang (bumerang) i mosfunksionimit të Gjykatës Kushtetuese për Edi Ramën (shumicën socialiste). Loja bumerang është pak e çuditshme, por interesante, sepse zakonisht në lojëra...

Rikonstruksioni përfundoi!/ Inagurimi kur do bëhet?

Vendvarrimi i heroit tonë kombëtar në Lezhë do të ishte ndalesa me e rendesishme e festimeve përmbyllese për vitin e Skendërbeut. Keshtu pati deklaruar...

“Do të kandidoj dhe do të fitoj!”, Fran Frrokaj ua qep gojën magjistricave!

Magjistarë e magjistrica të shpërndarë nga të katër anët e Lezhës, reale dhe virtuale, prej kohësh kanë predikuar mundësinë e një mos kandidimi të...

Dr. Zef Zefaj, “Mjeshtri i Madh” duart e të cilit lëvizin sipas një harmonie...

Midis këshillave që u japin grave gjatë kohës së shtatzënisë është harmonia e lëvizjeve, shmangia e zhvendosjes brutale, e hedhjes, e kapërcimit, si dhe...

Lezhë/ Dita e parë pa Baste! Ja çfarë thonë qytetarët…

Dita e parë pa baste e kumar, qytetarët entuziast. Diten e sotme datë 1 janare 2019 hyri në fuqi ligji për mbylljen e pikave të...

Kryebashkiaku Frrokaj përcjell urimin e 2019-ës dhe e mbyll me dy kuptime!

I ulur në krye të tryezës ovale mes gazetarëve Kryetari i Bashkisë Lezhë Z. Fran Frrokaj ka përcjellur urimin e tij për Vitin e...

“Do të përfundoni aty ku kanë përfunduar pronarët tuaj!”/ Rama bën paralajmërimin e fundit!

Në një dalje live për mediat kryeministri i vendit Edi Rama ka lëshuar edhe një paralajmërim të fundit për administratorët e pikave të basteve. "Do...

Më të fundit