Lezhë, inaugurohet Qendra Multifunksionale

Lezhës i është shtuar edhe një qendër e re sociale. Ajo do të jetë në funksion të moshës së tretë, grave të dhunuara si...

Lezhë/ Gripi – fluks në Urgjencën e Spitalit

11 raste me fruth janë konstatuar gjatë dy muajve të fundit në Spitalin Rajonal të Lezhës, nga të cilët 5 janë të rritur dhe...

Gjendet një fetus 8-muajsh i pajetë në një kasolle në Mamurras

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Mamurrasi. Në një kasolle bagëtish është gjetur i pajetë fetusi 8-muajsh i një foshnje sipas burimeve zyrtare nga policia. Foshnja...

Azilantët/ Përballja me kthimin dhe dëshira për t’u larguar sërish

Vështirësitë ekonomike dhe papunësia kanë bërë që Tone Pepa, sëbashku me 3 fëmijët e saj të largohet nga Shqipëria dhe të kërkojë azil në...

President i përbashkët shqiptar/ Serbët: Rama të shpallet “non grata”!

Propozimi i kryeministrit Edi Rama në Kuvendin e Kosovës për të pasur një president të përbashkët si simbol të unitetit kombëtar, ka shkaktuar reagime...

Rama josh sipërmarrësit italianë të investojnë në turizëm: 0 taksa për 10 vjet

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij gjatë forumit të biznesit Shqipëri-Itali, ftoi sipërmarrjet italiane që t’i kthenin sytë nga turizmi, të cilin e...

Aksidenti fatal në Shkodër/ Urgjenca: Vajza 10-vjeçare në koma

Aksidenti tragjik i së dielës mbrëma ku tre pjesëtarë të një familje gjetën vdekjen, ka marrë tjetër kthesë. Shefi i Urgjencës Shkodër, Astrit Lahi, në...

Thellohet tragjedia në Shkodër, babai me tre fëmijët humbin jetën në aksident

Ka shkuar në katër numri i viktimave nga aksidenti tragjik i ndodhur në aksin Shkodër -Velipojë mbreme ne Shkoder. Katër anëtarë të një familjeje, babai,...

Aksident i rëndë në Shkodër, babai me fëmijën humbin jetën

Dy të vdekur dhe pesë të plagosur, ku dy janë në gjendje të rëndë për jetën është bilanci i një aksidenti të rëndë të...

Arrestohet autori i plagosjes në Laç, kapet nga policia në mesnatë

Një person mbeti i plagosur mbrëmjen e kaluar në Laç gjatë një përplasje me armë zjarri pranë shkollës 9-vjeçare “Mark Trokthi”. Pas kësaj ngjarje...
Reklamë

TË FUNDIT