Një shans për emigrantët, vjen formula për të marrë pension pleqërie në Shqipëri

Emigrantët që nuk plotësojnë vitet e sigurimit për të marrë pension pleqërie as në vendin ku punojnë dhe as në Shqipëri kanë një shans...

Kush janë 5 ekonomistët më të aftë të Lezhës që i duhen biznesit tuaj…

Nësë dëshironi që në adresën tuaj të biznesit të mos merrni ndonjë zarf me "gjobë" që as vetë nuk e kuptoni çfarë ligjesh keni...

Nuk keni për t’ia falur vetes nëse vazhdoni të blini këtë lloj shisheje plastike…

A e dini se cili prej produkteve plastike që ju keni në shtëpi konsiderohet në përgjithësi i sigurt për ripërdorim? A dini se se...

Pse prekim objektet prej hekuri për të ndjellë fatin e mirë?

Për të shmangur fatin e keq dhe uruar suksese, ne zakonisht prekim objekte prej hekuri. Po pse ky gjest? Bëhet fjalë për një zakon...

E pranon edhe shkenca, të flasësh me veten nuk është aspak e çuditshme, ja...

Sipas një studimi të ri, të flasësh me veten nuk është gjë e çuditshme; në të vërtetë të bën mirë. Një studim i drejtuar nga...

Ekspertët/ Djegia e tokës nuk e bën atë më prodhimtare (fenomeni edhe në Lezhë)

Është bërë shprehi e bujqve, të cilët pothuajse çdo vit i djegin parcelat e kullotat. Duke menduar se po bëjnë eliminimin në tërësi të...

Cilat janë 2 degët e studimeve që do të bëhen të shumëkërkuara në Lezhë,...

Agroturizmi Të gjithë ata që fillojnë sot studimet në agroturizëm pas 5 vitesh do të jenë personat më të mirë paguar, veçanërisht në Lezhë. Duke...

9 Faqet shqiptare ku mund të shihni pothuajse çdo film

Webfaqet shqiptare që janë të tejmbushura me reklama dhe për të arritur deri tek filmi duhet të ndjekësh një odise të gjatë e të...

Zhytësi profesionist rrëfen arsyen pse kaq shumë të mbytur në bregdetin shqiptar

Gjatë këtij sezoni veror në detin shqiptar kanë ndodhur shumë raste kur pushuesit kosovarë kanë gjetur vdekjen, si pasojë e mbytjes në det. Sipas...

Zbuloni efektet pozitive të konsumimit të misrit

Duke qenë se kemi hyrë në periudhën e konsumimit masiv të misrave të pjekur, ja vlen të zbulojmë disa fakte interesante lidhur me përfitimet...
Reklamë

TË FUNDIT