Ata që ia Kanë “Hedhur” Depresionit, Këto 5 Gabime Nuk i Bëjnë Më!

"Mos u mërzitni për gabimet dhe dështimet tuaja të kaluara pasi kjo vetëm sa do t'ju hidhërojë, do t'ju bëjë të pendoheni dhe të...

Dashuria ka 5 faza, por shumica ngecin tek e treta

“Ajo/ajo nuk ishte për mua”, duket se është fraza që përdoret më shpesh nga dikush që është ndarë nga i dashuri/e dashura. Ndoshta edhe...

Një Femër që Ka Respekt Për Veten, Nuk i Pranon Kurrë Këto Pabesi!

Nuk duhet të sakrifikosh veten tënde në një marrëdhënie të njëanshme! "Ajo erdhi vetëm në sallonin tim të martesës, me sa duket me shumë nxitim...

Fëmijët duhet të flenë me nënën apo vetëm në shtratin e tyre? Pediatri heq...

Këshilla e diskutueshme në çdo kohë, vjen nga një pediatër që zbuloi se foshnjat dy ditore, të cilat ishin vendosur në shtrat vetëm, flinin...

7 Gjërat që Nuk Duhet t’i Hidhni Kurrë në Koshin e Mbeturinave

Por kjo nuk do të thotë se ato duhet të përfundojnë në vendet e groposjes gjithsesi. Poçat elektrik Llambat floureshente apo poçat e tjerë elektrikë përmbajnë...

Ja pse në punë nuk duhet të jeni “më të mirët”

Edhe pse në pamje të parë mund të duket e çuditshme, është e vërtetë se të jesh më i miri në punë shpeshherë shoqërohet...

Zbuloni efektet pozitive të konsumimit të misrit

Duke qenë se kemi hyrë në periudhën e konsumimit masiv të misrave të pjekur, ja vlen të zbulojmë disa fakte interesante lidhur me përfitimet...

“Peri këputet ku është i dobët!” Nëse do të Shmangësh Depresionin, Mos i Neglizho...

"Depresioni është një sëmundje e rëndë mendore që mund të ndikojë tek çdokush. Pa marrë parasysh se ku jeni në jetë, depresioni mund të...

Përbërësi sekret i çdo gruaje që shkëlqen prej syve të saj…

Shumë gra, në vitet më të vështira të jetës, e ndjejnë atë flakë brenda tyre, që në fakt çdo grua e ka të lindur....

Cilat janë 2 degët e studimeve që do të bëhen të shumëkërkuara në Lezhë,...

Agroturizmi Të gjithë ata që fillojnë sot studimet në agroturizëm pas 5 vitesh do të jenë personat më të mirë paguar, veçanërisht në Lezhë. Duke...
Reklamë

TË FUNDIT