Brad Pitt: Unë e humba thesarin tim! Ah sikur këtë këshillë të ma kishin...

Pas divorcit që pasoi 11 vite martesë, aktori Brad Pitt vendosi të jepte një "copëz këshillë" mbi martesën. "Natyrisht, unë nuk jam një ekspert në...

5 Shenjat e Fshehura të Depresionit për të cilat Rrallëherë flitet

Zakonisht, njerëzit e lidhin depresionin me simptoma si lodhja kronike, ulja apo shtimi i tepërt i oreksit, izolimi, ndjesia e zhdukjes apo mungesa e...

14 Rregullat e Veshjes që të Gjithë Duhet t’i Mësojnë Një Herë e Mirë…

"Vishuni tmerrësisht keq dhe ata do të mbajnë mend veshjen, vishuni përsosmërisht dhe ata do të mbajnë në mendje gruan, " - ka thënë...

Zgjimet gjatë natës. Ja sinjalet që përcjell organizmi juaj

Shpesh ndodh që të mos arrini të flini, apo të ju zërë gjumi por në 3 të mëngjesit të zgjoheni përsëri. Sipas shkencës, zgjimi në...

Përse fëmijët sillen më keq me nënën se me këdo tjetër?

Sa e sa herë mendimi i prindërve për fëmijët e tyre është i ndryshëm nga ai i mësuesve të tyre apo i familjarëve. "Fëmija yt...

4 sekretet e mamave që rrisin fëmijë të sjellshëm…

S’dua ! Ik ! Mbylle derën ! Mos më fol ! S’dua të të dëgjoj ! Kur fëmija thotë këto fjalë, prindit i duket...

Ku dallon një grua e mençur nga një grua inteligjente?

Mund të duken e njëjta gjë, të bukura e të zgjuara por në fakt ndryshojnë. Këto detaje bëjnë diferencën. Një grup psikologësh hasën 8 dallime...

Nëse njerëzit të pyesin: “Akoma s’ke gjetur burrë?!”, jepu të lexojnë këtë!

Qëndro më mirë single, derisa të gjesh një person që të të ndihmojë të kalosh çdo vështirësi që has. Qëndro më mirë vetëm, nëse nuk...

Si të dyfishoni shanset LIGJËRISHT për të fituar llotarinë amerikane…

Programi i Vizave Emigruese të Shumёllojshmërisë, i autorizuar nga Kongresi, administrohet nga Departamenti i Shtetit në bazë vjetore. Seksioni 203(c) i Aktit të Emigracionit...

Psikologët: Tregohuni të vëmendshëm! Këto fraza tregojnë se partneri juaj nuk ju do më…

Psikologët pohojnë se ekzistojnë modele specifike të sjelljes që tregojnë se marrëdhëniet tuaja kanë arritur në një rrugë qorre ose thjesht nuk kanë qenë...
Reklamë

TË FUNDIT