Prindër e të rritur, kini kujdes! Ja çfarë po transmetoni tek fëmijët…

Ajo që i mungon edukimit tonë, është koncepti i të mirës dhe të keqes. Ne i përdorim si fjalë apo e kërkojmë nga fëmija...

Ja si ta dalloni menjëherë orizin e shëndetshëm nga ai toksik plastik…

Kina mbetet prodhuesi më i madh në botë i orizit. Ata prodhojnë më shumë se 200 milion ton në vit dhe një pjesë e...

Për Femrat me Klas! 12 Rregullat e një Princeshe të Vërtetë…

Dukesha e Kembrixhit është një ikonë e vërtetë e modës. Pothuaj gjithçka e saj bëhet një tendencë mode. Më poshtë 12 rregulla të zbatuara...

Pse prindërit e mirë kanë fëmijë të llastuar?

Në Familjen e Parë: fëmija është shumë i sjellshëm: ata e shprehin se sa i mirë është ushqimi, ata flasin për atë që u ka...

Kujdes! Këto Produkte NUK Duhet t’i Vendosni Kurrë në Mikrovalë

Duke vendosur ushqimet, enët apo kupat e gabuara në mikrovalë mund të sëmureni, mund të ekspozoheni ndaj kimikateve të dëmshme madje edhe të shkaktoni një...

Këto 7 Fraza Mos ia thoni Asnjëherë Bashkëshortit në Sy të Fëmijëve

Ndoshta e ka thënë atë për një qëllim të mirë, por kushdo që ka shqiptuar shprehjen “Veprimet janë më të forta se fjalët”, kurrë...

7 Mënyra se si Beqaret duhet ta “Festojnë” këtë Shën Valentin

Shpërndaj dashuri! Diegia e çdo gjëje të ishit dhe konsumimi i bollshëm i çokollatës janë recetat vjetore të Ditës së Shën Valentinit për beqaret, veçanërisht për...

Këto 10 Nuse Kreative e Kanë Shkelur Rregullin, Buqeta Unike “Lulesh”

Për një nuse, asgjë nuk është më emocionuese se dita e saj e dasmës. Ka nga ato që zgjedhin qasjen tradicionale, duke kërkuar këshilla...

10 Frazat Magjike që Çdo Fëmijë Ka Nevojë të Dëgjojë

Mes mijëra fjalëve që nënat u thonë fëmijëve, ka disa që i bëjnë ata më të fortë, më të zgjuar, më të mirë dhe...

Vetëm Kështu Mund të Ndalosh së Dashuri Dikë që NUK Të Do…

Të biesh në dashuri me një person që nuk mund ta kesh mund të ndikojë seriozisht në vetëvlerësimin dhe vetëbesimin tënd. Ndihesh i/e palumtur,...
Reklamë

TË FUNDIT