Lezhë/ Mungesa e banjove publike vazhdon

Mungesa e banjove publike vazhdon që të paraqitet një problem mjaft shqetësues në qytetin e Lezhës. Në mungesë të tyre qytetarët kryejnë nevojat e tyre...

Zyrtari gjerman: Po vëzhgojmë rastin Xhafaj, të gjithë njësoj para ligjit!

Të enjten u mblodh në Berlin grupi i punës i deputetëve të CDU/CSU, që merret me Ballkanin Perëndimor. Ai do të vendosë për çeljen...

Dëshmitari ‘X’/ Deputeti Ndreu: Opozita vetëm sa bëri autogol

Deputeti Pjerin Ndreu ka shkruar në rrjetin e tij social Facebook se ky tipi që u dekonspirua dhe u keqpërdor në mënyrë vulgare nuk...

Klosi: Së shpejti vendimi për kosto tarifën e mbetjeve urbane

Pas vendimit të ndalimit të qeseve plastike, së shpejti do të miratohet edhe vendimi për kosto tarifimin e mbetjeve urbane. Këtë e bëri të ditur...

PD paralajmëron një tjetër konferencë të jashtëzakonshme

Sot Partia Demokratike ka paralajmëruar një tjetër konferencë të jashtëzakonshme për shtyp në orën 13:30. Në fjalën e tij sot në Kuvend, kryetari i PD, Lulzim...

Krijohet Kadastra Fiskale/ Ja çfarë do të shënohet në këtë regjistër

Pas diskutimeve të shumta, qeveria ka miratuar krijimin e regjistrit qendror të bazës së të dhënave për llogaritjen e taksës vendore të ndërtesave apo...

Fituesit e Lotarisë Amerikane/ Ambasada ka një njoftim të rëndësishëm

Nëpërmjet një njoftimi, ambasada amerikane këshillon të gjithë fituesit e lotarisë që të plotësojnë formularin DS-260 online, duke dhënë edhe linkun përkatës. Ndërkohë, të gjithë...

Audio-përgjimi/ Zyrtarët e PD refuzojnë të paraqiten në Prokurori

Deputetët e Partisë Demokratike, Ervin Salinaji dhe Enkelejd Alibeaj kanë refuzuar të paraqiten ditën e sotme në Prokurori, të thirrur nga kjo e fundit...

Vrau 2 persona dhe plagosi 4 të tjerë, burg përjetë autorit të masakrës së...

Gjykata e Shkodrës ka dënuar me burgim të përjetshëm 33-vjeçarin Miklovan Parubin, i akuzuar për vrasjen e dy personave dhe plagosjen e katër të...

Xhafaj: Audio-përgjimi i manipuluar! Po shantazhohem nga interesat e krimit

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj për të parën herë doli përpara mediave për të sqaruar akuzat që Partia Demokratike ka lëshuar në drejtim të...
Reklamë

TË FUNDIT