Lezhë/ Grabitja e një nate me parë, dalin detaje të reja

Familjarët janë ende të terrorizuar nga ngjarja e një natë më parë ku tre persona të maskuar dhe të armatosur hynë në banesën e...

51 vjeçarja nga Lezha jeton me lëmoshë, mes lotësh kërkon ndihmë

Hyjrie Berisha del të kërkojë lëmoshë çdo ditë për të mbijetuar. Ajo jeton në një lagje të varfër të komunitetit rom dhe egjiptian në...

Ligji i ri për emigrantët ‘ndez’ Francën, çfarë propozon deputeti makronist…

Në Francë është propozuar një ligj që ka sjellë reagime të shumta nga qytetarë. Ligji i ri është propozuar nga deputeti Aurelin Tache, i...

Italia kërkesa për punonjës sezonal, 18 mijë vende në 2018 në bujqësi e turizëm

Sipas dekretit të flukseve 2018, në Itali vihen në dispozicion 30.850 kuota për punë të varur sezonale të punonjësve të huaj, ndër të cilat...

Lezhë/ 3 persona grabisin banesën, përleshen me kryefamiljarin

Ndërhyrja e policisë së Lezhës ka bërë që aksion i tre grabitësve, të pajisur me maska dhe armë zjarri në lagjen pranë Bordit të...

Masterplani i infrastrukturës së gazit për Shqipërinë. Ja të dhënat për Lezhën…

Shqipëria, së bashku me Malin e Zi dhe Kosovën, janë sot të vetmet vende në Evropë, që nuk janë të lidhur me rrjetet ndërkombëtare...

Ministria e Bujqësisë: Profesioni i agronomit, me provim shteti dhe praktikë

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural kërkon të shtojë profesionin e agronomit në listën e profesioneve të rregulluara. Kjo do të thotë, se çdo kandidat...

Aksidenti tragjik në Shkodër/ Ndahet nga jeta edhe vogëlushja 10-vjeçare e familjes Preka

Është mbyllur në mënyrën më tragjike të mundshme aksidenti tragjik i ndodhur mbrëmjen e së dielës në aksin Shkodër-Velipojë që i mori jetën babait...

Lutja e hallës: Më ndihmoni, lutuni për Noemin!

Vajza 10 vjeçare, Noemi, e cila ra në në koma pas aksidentit tragjik në Shkodër, që mori jetën e tre familjarëve, ndodhet ende në...

Bankat vendosin kufi: Asnjë depozitim pa vërtetuar burimin mbi këtë kufi

Gjatë janarit dhe shkurtit Bankat e nivelit të dytë kanë afishuar në vende të dukshme një tabelë ku sanksionohet një kufi i ri për...
Reklamë

TË FUNDIT