Vjero vizitë pune në DRT Lezhë: Të nisim punën për sezonin turistik për të...

Drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve Vasilika Vjero ka zhvilluar një vizitë pune me drejtuesit e Drejtorisë Rajonale Lezhë dhe Drejtorisë Rajonale Shkodër. Ajo shoqërohej nga...

Lezhë/ Shoqërohen në polici mbështetësit e Kryebashkiakut Frrokajt

Prej tre ditësh para Drejtorisë së Policisë qëndrojnë mbështetësit e kryebashkiakut Fran Frrokaj të cilët kërkojnë lirimin e tij nga burgu duke e konsideruar...

Arrestimet për pronat/ Reagon deputeti Ndreu: Mos e lidhni emrin tim apo PS-në me...

Deputeti i Partisë Socialiste në Lezhë Pjerin Ndreu ka reaguar për herë të parë në lidhje me arrestimin e kryebashkiakut Fran Frrokaj dhe zyrtarëve...

Reagon deputetja për Lezhën: Rama, gjueti ndaj kundërshtarëve duke shkelur të drejtat themelore

Nuk ka munguar edhe reagimi i deputetes së Partisë Demokratike për Lezhës, Lindita Metalia, në lidhje me arrestimet e zyrtarëve në Bashkinë Lezhë. Metalia shpreh...

Itali, 66-vjeçari shqiptar qëllohet me armë në kokë

Mediat italiane shkruajnë se një 66-vjeçar shqiptar, i identifikuar si Mustafa Hasi ka mbetur i plagosur dje në provincën e Foggias. Policia ka mbetur e...

I dënuari në burgun e Shënkollit tenton vetëvrasjen

Policia njofton se një ngjarje e rëndë ka ndodhur në burgun e Shënkollit, por është parandaluar. Një i dënuar ka tentuar të t’i japë fund...

Paloka: Rama është gati të thotë se “PD-ja po mbron Fran Frrokajn siç bëra...

Lidhur me arrestimin e kryetarit të Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj, ka reaguar me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, deputeti i...

Lezhë/ Thellohet hetimi për pronat, dosja nr. 2 ajo e Kunes

Një dosje e dytë që flet për abuzimet me pronat në bregdetin e Lezhës, pritet të konkretizohet nga prokuroria e Lezhës në ditët në...

Gjykata Lezhë/ Ja kur jepet masa e sigurisë për Kryebashkiakun Frrokaj

Ndërkohë që qendrën e qytetit e kanë pushtuar për të tretën ditë radhazi thirrjet e protestuesve për lirimin e kryebashkiakut Frrokaj, protestues të cilët...

Lezhë/ Arrestimi i kryebashkiakut, familjarë dhe punonjës të Bashkisë mblidhen para Policisë (VIDEO)

Dy ditë pas ndalimit të kreut të Bashkisë së Lezhës Fran Frrokaj dhe disa zyrtarëve të tjerë për tjetërsim pronash në Shëngjin qytetarë të...
Reklamë

TË FUNDIT