Ngjarja e rëndë në tregun e Milotit, gruaja i merr jetën bashkëshortit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në orët e para të mëgjesit në tregun e Milotit. Një 35 vjeçare nga Rrësheni i...

Lajmërimi i ISSH/ Pensionet e fshatit, përfitimet për ata që sigurohen

Me ndryshimet e reja në ligj, fermerët përfitojnë nga skema e sigurimeve shoqërore e shëndetësore, si një investim i mirë për jetën dhe shëndetin...

Miratohen tarifat e Rrugës së Kombit, ja sa do të paguajnë kuksianët!

Grupi ndërministror qeveritar dhe kompania koncesionare e rrugës Milot-Morinë kanë përmbyllur procesin e negociatave duke dalë me një formulë konkrete për tarifimin preferencial të...

Parkimi në rrugët e Lezhës tashmë me pagesë

Duke filluar nga dita e hënë, datë 18 qershor vendparkimet me ngjyrë blu në rrugën "Gjergj Fishta" dhe rrugën "Luigj Gurakuqi" në qytetin e...

Lajm i mirë për shqiptarët në Gjermani/ Parlamenti voton Pro: Mund të…

Me shumicë prej 370 votash deputetët e Bundestagut votuan për ligjet e reja për bashkimin familjar. Me ligjin e ri merren tani të gjithë,...

Bizneset turistike/ Tatimet: 2100 subjekte janë klasifikuar me risk

2100 subjekte që ushtrojnë veprimtari në zonat turistike janë klasifikuar me risk. Sipas Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, subjektet janë informuar nga Qendra e Thirrjeve...

Itali/ Kapet banda shqiptare e grabitjeve, arrestohen 4 persona

Policia italiane gjatë një operacioni ka shkatërruar një bandë prej 4 personash, e cila grabiste apartamente të ndryshme në zona të ndryshme të Italisë. Mediet...

Lezhë/ Kremtohet festa e Fiter Bajramit

Festa e Fiter Bajramit është kremtuar edhe në Lezhë. Me mesazhe paqeje e harmonie për njeri tjetrin si dhe lutjet për më shumë begati, dhjetëra...

Sondazhi i KE: Shqiptarët dhe turqit ndihen më të vetmuarit e Europës

Shenjat e vetmisë shfaqen fizikisht dhe mendërisht, rënie të energjisë, ulje të produktivitetit në punë, izolim nga shoqëria dhe kufizimi të jetës sociale. Vetmia...

Përjashtohen 11 maturantë, hynë me celularë në provimin e matematikës

Pas njoftimit për daljen e tezës së Matematikës ditën e djeshme, MAS mori në shqyrtim raportet e monitorimit të përfaqësuesve të autorizuar nga MASR...
Reklamë

TË FUNDIT