Ngjarja e rëndë në Itali/ Shqiptari plagos me çekiç në fytyrë dhe kokë ish-gruan...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një shqiptar ka plagosur me çekiç ish-gruan e tij, duke shkaktuar një skenë horror. Ngjarja në...

Rama prezanton aplikacionin e ri: Qeveria në xhepin tuaj

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar nga qytetarët të bëhen pjesë e koalicionit qeverisës si dhe të shkarkojnë aplikacionin në telefonat Android dhe Apple. Me shkarkimin...

Ironizon Patozi: Të kesh drejtorin shok burgu!

Pas deklaratës së ministres së Drejtësisë e cila njoftoi përmes mediave shkarkimin e tetë drejtorëve të burgjeve, ka reaguar edhe ish-deputeti Astrit Patozi. Përmes një...

Gazeta austriake “Der Standard”: Serbia dhe Shqipëria luajnë me kufijtë e Ballkanit!

Gazeta e njohur austriake “Der Standard”, ka bërë publike një analizë për Shqipërinë dhe Serbinë. Specifikisht “Der Standard”, shkruan për lojën mes Kryeministrit Edi Rama...

Nishani thirrje Metës: Të bëhet publike mbledhja e fundit e Këshillit të Sigurisë

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka bërë thirrje Presidentit aktual, Ilir Meta dhe medias, që të zbardhin dhe bëjnë publike, mbledhjen e fundit...

Kush janë deputetët që futën mallra në Shqipëri, pa paguar në doganë

Dyzet e tre deputetë dhe ish-deputetë të Parlamentit Shqiptar kanë marrë autorizim nga organet e Kuvendit, për të futur mjete në pikat kufitare, pa...

Publikimi i materialeve implikuese/ Basha: Më mirë t’i presim se sa t’i paragjykojmë

“Më mirë t’i presim këto të reja se sa ti paragjykojmë” Kështu ju përgjigj kryetari i PD-së Lulzim Basha interesimit të gazetarëve lidhur me deklaratën...

Furtunë në burgje, shkarkohen 8 drejtorë (EMRAT)

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka firmosur shkarkimin e 8 drejtorëve të burgjeve në të gjithë Shqipërinë. Gjithashtu njoftoi hapjen e konkursit për emërimin...

Përgjigjet Rama: Më mirë me Lek Plepin se me ujqërit analistë

Kryeministri Edi Rama zgjodhi pikërisht emisionin "Zonë e Lirë" të Arian Çanit për të folur për çështjen ‘Tahiri’ si dhe për sulmin që i...

Rama: Ja çfarë i thashë Tahirit për shitjen e makinës Habilajve

Gazetari Arian Cani ka improvizuar një intervistë me kryeministrin Rama në rolin e Prokurorit dhe kreut të qeverisë të thirrur për të dëshmuar për...
Reklamë

TË FUNDIT