Mirditorja që përloti Parlamentin. Fjalimi i sinqertë dhe magjik

Nën kujdesin e kryetarit të kuvendit, Gramoz Ruçi parlamenti i parë rural ka mbyllur sot sesionin e parë pas tre ditësh, një platformë që...

Lajm i mirë për Lezhën! Një portë e madhe mundësish u çel sot për...

Bashkia e Lezhës do të ketë një mundësi më shumë për të përfituar nga fondet e Bashkimit Evropian falë mbështetjes së siguruar nga parneret...

Për ata që e cilësuan inskenim fjalimin e saj, Mirditorja Gerta ka një përgjigje

Fjalimi i përlotur në parlament i Rigerta Lokut, vajzës nga Mirdita, u kthye shumë shpejt në temë dite, duke marrë kështu mbi supe përkrahjen...

Kush ishte lezhjani 48-vjeçar Aleksandër Ndoka?

Aleksandër Ndoka, 48-vjeçari që u vra mëngjes herët, ditën e sotme nga një atentat mafioz nga persona të paidentifikuar ishte babai i 4 fëmijëve....

Tragjike për familjen shqiptare, 12-vjeçari ndërron jetë 5 ditë pasi shkoi në SHBA

Një familje shqiptare është përballur me një tragjedi, vetëm pesë ditë pasi ka shkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. 12-vjeçari shqiptar është përplasur...

Ngjarja e rëndë në Lezhë/ Policia konfirmon 3 viktima, një familje e tërë

Policia e Lezhës ka dalë me një njoftim paraprak zyrtar në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur para një ore, ku një masiv...

Kjo është Fjala më e Vështirë e Gjuhës Angleze dhe ka Vetëm 3 Shkronja…

Një fjalë me tre shkronja dhe me 645 kuptime. Vëreni veten në vendin e përkthyesve profesionistë. Për tetë orë në ditë, pesë ditët e javës,...

Itali, 40-vjeçarja shqiptare masakrohet me thikë nga bashkëshorti

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Xhenova të Italisë. Një shqiptar ka goditur disa herë me thikë gruan, ndërsa ngjarja raportohet...

Video-Projekti – Si do të duket rruga Shëngjin-Velipojë

“Nga Porti i Shëngjinit rruga do t’i ngjitet shpatit të malit 100-120 metra mbi nivelin e detit duke dhe vijon deri në Baks Rrjoll...

Krimi i pasionit/ Vrau 28-vjeçaren në parukeri. Gjykata jep vendimin për lezhjanin

Gjykata e Lezhës ka dhënë dënimin sot për 31-vjeçarin Alfred Nikolli i akuzuar për vrasjen e parukieres Etleva Ndoka. Alfred Nikolli, u dënua për ‘Vrasje...
Reklamë

TË FUNDIT