“Askush nuk priste Lezhën këtu!”/ Ky është qyteti më pijanec në Shqipëri…

INSTAT ka publikuar disa të dhëna që tregojnë se cilat janë qytetet në Shqipëri ku konsumohet më shumë alkool. Lezha kryeson listën për shpenzimet më...

Lajmi i Fundit/ Hipoteka e Kurbinit zhvendoset në Komisariat, tjetërsuan 68120 m2 tokë!

Policia e Shtetit ka proceduar penalisht 11 persona si pjesë e operacionit “Hipoteka” për fallsifikime dokumentash, shpërdorim detyre dhe pastrim të produkteve të veprës...

Bashkia Lezhë sapo foli me gjuhën e fakteve! Publikon dosjen me 40 dokumente zyrtare…

Në faqen zyrtare të Bashkisë Lezhë sapo është shfaqur një album, i cili në fakt, nuk përmban fotografi por një varg të gjatë prej...

Remont në Lezhë dhe Kurbin/ OSHEE: Ja zonat pa energji më 8-9 Tetor

OSHEE njofton se për shkak të remontit që do të kryhet në Vorë, Lezhë dhe Kurbin në datat 8 dhe 9 Tetor në disa...

Posta Shqiptare me një shërbimi të ri me tarifa dhe shpejtësi konkurruese…

Posta Shqiptare do të vijë së shpejti me një tjetër shërbim për qytetarët, që është transferta e parave në të gjitha shtetet e botës. Vetëm...

Bashkia Lezhë lëshon Urdhër për Heqjen e Ndërtimeve të Përkohshme në Zonën Bregdetare

Njoftim për heqjen e ndërtimeve të përkohshme në zonën bregdetare. Bazuar në ligjin Nr.9870.dt.16.07.2007, ”Për inspektimin dhe Mbrojtjen e Territorit nga Ndërtimet e Kundraligjshme” i...

Me ‘rrota përpjetë’ apo me ‘këmbë në tokë’, si është Bashkia Lezhë? Na e...

Bashkia është institucioni që ka përgjegjësinë më të lartë për t’i siguruar qytetarëve të saj shërbime sa më cilësore dhe një mirëqenie të lartë....

Paralajmërimi i fortë i BE-së: Rikthim vizash nëse emigracioni…

Komisioneri i Bashkimit Europian për Migrim, Dimitris Avramopoulos është pyetur sot nga gazetarët për mundësinë e rikthimit të vizave me Shqipërinë, gjatë fjalës së...

Lotaria Amerikane/ Ambasada jep disa këshilla të rëndësishme për t’u ndjekur

Edhe për këtë vit, prej pak ditësh është hapur procesi i aplikimit për Lotarinë Amerikane. Përmes njoftimeve të njëpasnjëshme, ambasada amerikane sqaron edhe sot shqiptarët...

Vetting-u “djeg” gjyqtarin e Shkodrës: I paaftë profesionalisht

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur të shkarkojë gjyqtarin e Gjykatës Administrative të Shkodrës, Ahmet Jangulli. Trupi gjykues i përbërë nga nga Brunilda Bekteshi,...

Më të fundit