“Askush nuk priste Lezhën këtu!”/ Ky është qyteti më pijanec në Shqipëri…

INSTAT ka publikuar disa të dhëna që tregojnë se cilat janë qytetet në Shqipëri ku konsumohet më shumë alkool. Lezha kryeson listën për shpenzimet më...

“As falas as me lekë”/ Spitali i Lezhës ‘kremton’ plot 1 vit pa mamografi,...

Pacientet të cilat duan që të kryejnë mamografi, pasi aparatura e mamografisë qëndron në magazinë jashtë gjendjes funksionale e në mungesë të saj, gratë...

Bashkia Lezhë sapo foli me gjuhën e fakteve! Publikon dosjen me 40 dokumente zyrtare…

Në faqen zyrtare të Bashkisë Lezhë sapo është shfaqur një album, i cili në fakt, nuk përmban fotografi por një varg të gjatë prej...

Remont në Lezhë dhe Kurbin/ OSHEE: Ja zonat pa energji më 8-9 Tetor

OSHEE njofton se për shkak të remontit që do të kryhet në Vorë, Lezhë dhe Kurbin në datat 8 dhe 9 Tetor në disa...

Lotaria Amerikane/ Ambasada jep disa këshilla të rëndësishme për t’u ndjekur

Edhe për këtë vit, prej pak ditësh është hapur procesi i aplikimit për Lotarinë Amerikane. Përmes njoftimeve të njëpasnjëshme, ambasada amerikane sqaron edhe sot shqiptarët...

Mbyllja e bizneseve, Basha dhe Ahmetaj replikojnë në distancë

“Këto janë regjistrat e bizneseve, janë krijuar të reja 14 mijë 929 biznese. Janë çregjistruar në normalitet ekonomik 5.572, neto janar-shtator 9357 biznese të...

Procedurat për agroturizmin/ Ja si merret leja për strukturat akomoduese

Qeveria ka ndërhyrë në vendimin e Janarit 2018 sa i përket kritereve dhe procedurave për certifikimin e agroturizmit, duke bërë rregullime të mëtejshme në...

Frrokajt i mbeti vetëm letra e fundit në dorë… por i mjaftoi për fituar...

Pas kerkesave të vazhdueshme, qeveria shqiptare i është përgjigjur bashkisë dhe nevojës së 5 mijë banorëve të zonës. Asgjë tjetër s'i kish mbetur në...

Paralajmërimi i fortë i BE-së: Rikthim vizash nëse emigracioni…

Komisioneri i Bashkimit Europian për Migrim, Dimitris Avramopoulos është pyetur sot nga gazetarët për mundësinë e rikthimit të vizave me Shqipërinë, gjatë fjalës së...

Vetting-u “djeg” gjyqtarin e Shkodrës: I paaftë profesionalisht

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur të shkarkojë gjyqtarin e Gjykatës Administrative të Shkodrës, Ahmet Jangulli. Trupi gjykues i përbërë nga nga Brunilda Bekteshi,...

Më të fundit