Lezhë/ Zhvillohet Panairi i Bletarisë, bletarët kërkojnë më shumë mbështetje

Në Lezhë sheshi kryesor i qytetit, Gjergj Kastrioti u zbukurua nga hojet e bletëve dhe produktet e bletarisë nga bletarë të Shqipërisë por edhe...

Dozat joshëse të Erdogan për Ramën, BE i përplas derën në fytyrë Shqipërisë

Ndërsa presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan përpiqet të bashkojë vendet e Ballkanit në sferën ndikimit të tij, këto vende, veçanërisht Shqipëria, duhet të kuptojnë...

Zbardhet udhëzimi për sesionin e II-të të provimeve të Maturës Shtetërore, shpallen datat për...

Ende pa nisur sezoni i provimeve të Maturës Shtetërore, Ministria e Arsimit ka shpallur datat për ata që rezultojnë mbetës, qoftë në lëndë shkollore,...

Kërkoi të dhënat e prindërve për fushatë? Nikolla u përgjigjet akuzave të opozitës

Ministria e Arsimit ka reaguar pas sulmeve të opozitës e cila tha se ministrja Lindita Nikolla, po kërkon të dhënat e prindërve në shkolla...

Lotaria Amerikane, flet avokati nga SHBA: Si duhet të procedoni në vazhdim

Nëse jeni fitues i lotarisë, do t’ju kërkohet të shkoni në intervistë në konsullatën ose ambasadën amerikane në vendin ku banoni. Këtu janë disa...

Prapaskenat e Sofjes/ Macron pyet pse Ballkani do BE-në, ja batuta e Ramës

Liderët e Ballkanit Perëndimor për të parën herë në histori u ulën të gjithë bashkë në një tryezë të përbashkët bisedimesh me homologët e...

14 tërmete godasin Shqipërinë, raportohen dëme materiale

Mbrëmja e djeshme nuk ka qenë aspak e qetë për jugun e vendit, mbrëmjen e djeshme janë regjistruar 14 tërmete me intensitet të ulët. I...

Lezhë/ Fshati Gorre prej dy vitesh pa mjek

Në fshatin Gorre të Lezhës, edhe pse ka një numër të madh banorësh, qendra shëndetësore është jashtë çdo funksioni. Prej dy vitesh, thonë banorët, kjo...

Lezhë/ Klosi inspekton impiantin e depurimit në Tale: Model që duhet ndjekur nga të...

Forca e ligjit do të jetë e ashpër pas datës 1 qershor për cdo subjekt që derdh ujërat e zeza në det. Ministri i...

Nis aksioni në zonat turistike/ Tatimet: Kujdes kuponin dhe sigurimet e punonjësve, përndryshe gjoba…

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, njofton se ka nisur planin e masave për zbatimin me korrektësi të legjislacionit tatimor, nga tatimpaguesit që ushtrojnë veprimtari...
Reklamë

TË FUNDIT