Rama: Kush refuzon punën, i hiqet ndihma ekonomike!

Qeveria nuk do t’i japë ndihmë ekonomike askujt që është i aftë për punë dhe nuk pranon vendet e punës që zyrat shtetërore ofrojnë...

Akademia e Shkencave: Gjuha shqipe, gjuhë zyrtare në tre shtete

Akademia e Shkencave të Shqipërisë ka përshëndetur vendimin e Parlamentit të Maqedonisë për njohje e shqipes si gjuhë zyrtare. “Faktorizimi i shqipes si gjuhë zyrtare...

Basha: Kur do dalë para drejtësisë Tahiri, Dako e Sejdini?

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një komunikim me gazetarët në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të PD kërkoi nga drejtësia të...

Gjykata jep masën e sigurisë për të akuzuarit “Ranishtja 4”

Seanca me dyer të mbyllura në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Lezhë ku do të gjykoheshin edhe të akuzuarit e çështjes penale për “Tjetërsimin e...

Majko takon shqiptarët e Londrës: Të flitet shqip në familje, afrojmë diasporën

Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli u bë zyrtari i parë i lartë shqiptar që vizitoi shkollën plotësuese shqipe në Kilburn të Londrës. Shkolla, e...

Organizata Botërore e Ushqimit jep alarmin: Shqipëria së shpejti pa bukë

Sipas një harte të re të përpiluar nga Organizata Botërore e Ushqimit, Shqipëria gjendet në mesin e shteteve të cilat janë të rrezikuara nga...

Matura shtetërore/ Bllokohen aplikimet për provimet

Mospublikimi i Formularëve A1/A1Z nga Qendra e Shërbimeve Arsimore ka lënë peng nisjen e procesit të maturës shtetërore. Rregullorja e miratuar nga ministrja e Arsimit,...

Zef Brozi: Apeli im për ata që mbrojnë të korruptuarit

Ish-kryetari i Gjykatës së Kasacionit, sot Gjykata e Lartë, Zef Brozi, ju ka drejtuar një thirrje të fortë të gjithë politikanëve të korruptuar, duke...

Reforma në drejtësi dhe Vettingu, Marku takon ambasadoret Vlahutin dhe Schütz

Ecuria e reformës në drejtësi dhe zbatimi i Vettingut ka qenë në fokus të takimeve të ndara që kryeprokurorja Arta Marku ka zhvilluar me...

Ndihma ekonomike nuk është zgjidhje! Rama publikon historinë e Fluturës

Kryeministri Rama, ka zgjedhur që të urojë të gjithë ndjekësit e tij, përmes profilit të tij zyrtarë në Facebook, me një tjetër shembull të...
Reklamë

TË FUNDIT