E Paskemi Prerë Gabim Qepën deri më sot… Një Shef Kuzhine Sapo Zbuloi Marifetin...

Qepa është pika fillestare për përgatitjen e shumë gatimeve të shijshme. Prerja e saj nuk është diçka e vështirë, por krijon probleme për shumë persona:...

Mos Kontrollo Gjethet: Ka një Mënyrë Tjetër Për të Zgjedhur Ananasin Më të Shijshëm

Nëse ju merrni fruta dhe perime nga kopshti juaj ose i blini në supermarket, është normale të zgjidhni më të bukurin dhe të mirin...

Hani shumë? Japonezët përdorin duart për të ditur sasinë e saktë të çdo ushqimi

Të gjithë çuditen me stilin e jetesës së japonezëve, por përtej çudisë janë statistikat që flasin: Populli më jetëgjatë në botë, por edhe sikur të...

Mos i Porosit Asnjëherë Këto 5 Gjëra në një Restorant që Nuk e Njeh

Kujt nuk i pëlqen të shkojë në restorant? Të ulur rehat në tavolinë, të porosisësh dhe të hash pa u shqetësuar për të gatuar...

Skuqja e duhur e patateve/ 14 rregulla për t’u hequr yndyrën, pa dëmtuar vlerat

Ja 14 rregullat për të bërë ushqimin e fast-food-eve, ushqimi i shpejtë më i mirë, që mund të përgatitet shumë thjeshtë edhe në shtëpi. A...

Si dikur mamatë, bëji vetë likeret e shijshme për qerasje

Tani ti mund të gjesh në raftet e marketit çfarë pije të duash, nga të gjitha shijet, ngjyrat, vendet që nga më e lira...

Si të gatuani pannetonen perfekte dhe të mos rrezikoni me ato të gatshmet

Pannetonja është ëmbëlsira më e preferuar e Krishtlindjeve. Megjithëse është ëmbëlsirë italiane edhe ne e kemi përqafuar si ide, që ëmbëlsira karakteristike e Krishtlindjeve...

Pjata më e mirë me të cilën italianët “mundin” dimrin

Kuzhina siçiliane është shumë e njohur, ofron shumë ide të shijshme për të gatuar perimet. Kjo është një recetë e vjetër, që ka kaluar...

Maza e Zier – Receta që Mbahej Sekret nga Nënat Shqiptare

Maza e Zier është një traditë e vjetër e Shqipërisë së Veriut, shumë e shijshme veçanërisht në këto ditë të ftohta dimri, i cili...
Reklamë

TË FUNDIT