Kozmetologia Rrëfehet: 5 Procedurat që Nuk do t’i Bëja Asnjëherë Për Vete

Sot, kozmetika dhe tregu i kirurgjisë plastike ofron një gamë të gjerë shërbimesh, por a janë vërtet të dobishme dhe më e rëndësishmja, të...

8 Truket Për t’u Dukur Gjithnjë të Përsosur

Ne të gjithë e dimë se përshtypja e parë është shumë e rëndësishme, prandaj ne gjithmonë përpiqemi të dukemi sa më mirë që të...

7 Trendet e Modës që na Kanë Lodhur Duke i Parë Kudo

Trendet e modës mund të jenë nganjëherë të çuditshme. Ndërsa disa prej tyre bëhen klasike dhe të qëndrojnë gjatë, disa të tjera "vdesin" pothuajse...

Për 1 Muaj Nuk Piva Asgjë Tjetër Përveç UJIT… (ja çfarë ndodhi me lëkurën...

Hoqa dorë nga të gjitha pijet dhe isha në favor të ujit për 28 ditë dhe kjo pati efekte të dukshme në trupin dhe...

Për 10 Ditë Rresht Unë Shkova në Punë me Rrobat e Burrit Tim…

Duket se të gjitha vajzat duan të veshin rroba të të dashurit / burrit të tyre brenda në shtëpi. Në ato rroba ndihen komode...

9 Rregullat e Bukurisë që Asnjë Zonjë Mbretërore Nuk Mund t’i Shkelë

Anëtaret e familjes mbretërore janë gjithmonë në sy të publikut. Vëmendja ndaj tyre bëhet edhe më intensive në raste të veçanta, siç pritet në...

5 Zakonet e Këqija që të Gjitha Vajzat i Kanë

Le ta pranojmë: Të gjithë i kemi kaluar këto: shkolla, karriera, jeta shoqërore, aktivizimi, marrëdhëniet me më të afërmit, por nuk është çudi që shpesh harrojmë për...

5 Metodat Natyrale Për të Zbardhur Gjunjët dhe Bërrylat

Akumulimi i qelizave të lëkurës së vdekur, fërkimi, ekspozimi i gjerë ndaj diellit ose një çekuilibri hormonal mund të bëhet shkak i gjunjëve dhe...

Thinja? Përdor këto receta të gjyshes për t’i lyer shëndetshëm

Doni të mbuloni thinjat? Përpara se të shpenzoni para dhe kohë për trajtime të kushtueshme të cilat edhe mund t’i dëmtojnë flokët, provoni këto receta. Janë...

8 Hapat e Thjeshtë Për Një Makijazh Perfekt

Lëkura e bukur është çelësi i makijazhit perfekt. Disa vajza zgjedhin kozmetikën më të famshme dhe të shtrenjtë, ndjekin blogerët e modës dhe provojnë...
Reklamë

TË FUNDIT