PD Lezhë publikon videon! Alfrida Marku: “Ja çfarë po mbulohet me këtë tymnajë!”

Pak minuta mëparë në faqen e saj zyrtare Znj. Alfrida Marku, Anëtare e Këshillit Kombëtar të PD si dhe Sekretare e PD Lezhë ka...

Kryebashkiaku i Lezhës në Syri TV: “Do të ketë fluks të mirë pushuesish!”

I ftuar në lidhje skype për të folur në lidhje me turizimin për televizionin Syri. Pyetjeve të gazetare Armela Ferko u është përgjigjur Kryetari i...

Pushteti i Edi Ramës, është pushtet feminist! – Indrit Vokshi

Nga Indrit Vokshi Pushteti i Edi Ramës, është pushtet feminist! Qeveria me më shumë gra në historinë e Shqipërisë - na u mburrën. Ska rëndësi cilësia...

Shëngjinit i shtohet një shëtitore e re/ Bashkia Lezhë: “Do të jetë plazhi më...

Këtë verë Shengjini do të ketë edhe një tjetër shëtitore që do të zgjatet në drejtim të Kunes. Pushuesit që do të zgjedhin këtë...

Lezhë/ Shëngjini po merr pamjen e qytetit që pret turistë!

Shëngjini ka nisur të bëhet gati për sezonin turistik të këtij viti. Fillimisht puna është përqëndruar në rehabilitimin e trotuareve dhe qendres së qytetit...

Autoritetet lokale në Lezhë, nderojnë të rënët për liri! (Pa incidentin e vjetshëm!)

Nuk ishte i përmbysur, kësaj here, ndryshe nga një vit mëparë, flamuri shqiptar nuk valëvitej me kokë poshtë mbi varrezat e dëshmorëve të kombit...

Shkolla Profesionale e Rrëshenit mbush 15 vite, kremtohet në distancë!

Reportazh nga Lindita Kokaj Me moton “Dashuria Edukon”, kremtohet në distancë 15-vjetori i themelimit të Shkollës Profesionale “Shën Jozefi Punëtor” Rrëshen. Shkolla e Mesme Profesionale “...

Hotel karantinë edhe në Shëngjin, reagojnë banorët, biznesi dhe PD Lezhë

SARS-CoV-2, ose i ashtuquajturi koronavirus, që i përkthyer nga latinishtja do të thotë virusi kurorë, është e qartë tashmë se një prej arsyeve pse...

Metaliaj: “Mos i lini në mëshirë të fatit, hapni tregun e Lezhës”

Duhet të ishte i hapur, sipas urdhrit të 'shpëtimtarit të vendit', dhe detyrimit që ka Bashkia Lezhë të dizinfektojë ambientet, e jo të mbetej...

Lezhë/ Gjenden trupat e pajetë të 2 shtetasve në ‘Lalm i Vjetër’

Me anë të një njoftimi për mediat, Drejtoria Vendore e Policisë Lezhë bën me dije se: Në afërsi të fshatit Lalm i Vjetër, Lezhë, në...