Fëmijët e sëmurë, myku në mur, dhe frigoriferi bosh… pasuria e vetme e familjes...

Shtëpi pa dyer dhe dritare, mure te mykura, frigorifer i boshatisur dhe fëmijë autikë që flejnë në tokë. Kjo është gjendja migjenjane e familjes...

Mirditë/ Informuan qytetarët, policia kap në flagrancë babë e bir!

Mirditë -Policia informohet nga qytetarët, arrestohen në flagrancë 2 shtetas, sekuestrohen armë zjarri. Një qytetar denoncoi përmes një telefonate në orët e para të mëngjesit...

Shqetësimi i qytetarit: “Nëse Bashkia nuk bën diçka, do t’i nxjerrim paratë nga xhepi...

Mrm portali Lezha News Ju ftoj ta lexoni kete shqetesim dhe nese do ishte e mundur ta publikonit Kane kaluar plot 29 vite Demokraci me premtime...

Kartat e Identitetit: Posta e Lezhës ka një njoftim të rëndësishëm!

Qytetarët do duhet të riaplikojne për t'u pajisur me Kupona ID dhe Pashaporta, sepse përfundon afati i tyre (10 veçar). Është e dobishme të shpjegohet...

“Bini Toskë e bini Gegë…”/ Ja çfarë ndodhi mbrëmë vonë te Memoriali i Skënderbeut

Porsi fleta e ejllit t'Zotit, po rreh flamuri i Shqipnisë, therret bijt e kastriotit, mu mbledh tok çetët e ushtrisë... vargjet e Imzot Gjergj...

551 Vjetori i Gjergj Kastriotit, Bashkia Lezhë përdor “kopjen e çelësit” për të hyrë...

Pas 8 muajsh nga dita kur nisi inaugurimin, memoriali i heroit tone kombetar Gjergj Kastrioti Skenderbeu ne Lezhe u rihap. Bashkia e Lezhes nuk priti...

Mashtruan për të kredituar TVSH-në, pranga për 13 administratorë biznesesh!

Të paktën 13 persona janë arrestuar, ndërsa 12 të tjerë janë shpallur në kërkim pasi akuzohen për evazion fiskal me TVSH. Prokuroria e Tiranës ka...

‘Telekom Albania’ tek Spas Roussev dhe Elvin Guri për 50 milionë euro, kush janë...

Pas disa muajsh negociatash është finalizuar transaksioni për shitjen e Telekom Albania, operatorit të dytë të telefonisë celulare në vend. Grupi grek OTE- i cili...

Presidenti Meta: “Lezha shembull i shkëlqyer i solidaritetit njerëzor!”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në kuadër të nismës së ndërmarrë së bashku me “Aleancën për Dhurimin e Gjakut” vizitoi këtë të martë Lezhën. Presidenti...

Presidenti i Republikës në Lezhë, u përgjigjet 2 pyetjeve më delikate të momentit!

Nga Lezha Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta reagoi për dekretimin e Kryeministrit Edi Rama edhe si Ministër të Jashtëm. "Do të jap një përgjigje...

Më të fundit