Agostin Marku: “Kundër kësaj pandemie nuk po bëjmë atë që është kryesorja!”

Kjo çeshtja me virusin “corona” ka kendveshtrime të ndryshme edhe në vendet e zhvilluara, jo më në vende si Shqiperia. Keshtu deri tani në...

“Për 5 ditë kemi asistuar mbi 900 familje!”/ Bashkia Lezhë vijon operacionin humanitar

Asgjë s'na ndal! Kjo është fraza e Bashkisë Lezhë e publikuar ditën e djeshme në faqen zyrtare gjatë shpërndarjes së pakove në kuadrin e operacionit...

Mbyllet ortopedia në Lezhë, një paciente pozitive me koronavirus

Autoritetet në spitalin e Lezhës kanë vendosur të mbyllin pavionin e ortopedisë pasi një paciente që ka qëndruar në këto ambiente ka rezultuar e...

Covid-19 zgjeron infektimin në Lezhë, +3 të prekur në 24 orët e fundit…

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, pak minuta mëparë në deklaratë për mediat përmes Zv/Ministres Rakacolli, ka publikuar rastet e reja me Covid19 në...

Shqiptari nga Nju Jorku tregon si e përballoi koronavirusin përmes vetizolimit…

Shpend Gjocaj, një shqiptar që jeton në Nju Jork, ka treguar përvojën e tij me koronavirus. Ai përmes një postimi në Facebook ka treguar se...

Europa i hap derën Shqipërisë!

Ministrat e Jashtëm të Bashkimin Europian kanë arritur sot marrëveshjen politike për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit me Bashkimin Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë...

Pozitiv me koronavirus Drejtori i Urgjencës Skënder Brataj

Drejtori i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj raportohet se është infektuar me COVID-19. Ka dalë pozitiv tamponi për Drejtorin e Urgjencës, Skënder Brataj, shkruan “ABC News”. Brataj...

Koronavirus prek Lezhën, infektohet infermierja!

Lezha i shtohet hartës së të prekurve me covid-19. Pacientja e parë është një infermiere pediatre 54 vjeçare në Poliklinikën e Lezhës e cila...

Ndreu firmos dhe publikon urdhrin për bizneset në Lezhë…

Pak orë mëparë Kryetari i Bashkisë Lezhë Z. Pjerin Ndreu ka publikuar urdhrin e firmosur në faqen e tij zyrtare. Urdhri në fjalë, i cili...

Shenja e parë e Koronavirusit nuk është kolla e thatë, as temperatura e lartë,...

Artisti i Jazz-it, Rudy Gobert, i cili është testuar pozitiv për koronavirusin, ka postuar një cicërimë në Twitter këtë fundjavë se nuk mund të...