‘Tym i Bardhë’ nga Pallati i Kulturës: Zgjidhet Kryedemokrati i ri i Lezhës

Pallati i Kulturës ka qënë sot ‘konklava’ për zgjedhjen e kryedemokratit lezhjan. Të kyçur brenda mureve, të përzgjedhurit e degëve të kësaj partie kanë zhvilluar...

Të majtët dhe veteranët e Lezhës përulen para dëshmorëve të rënë për lirinë e...

Lezhe, festohet dita e çlirimit. Festa e Çlirimit edhe këtë vit u festua vetëm nga të majtët në Lezhë. Veterane, perfaqesues te Partise Socialiste si...

Qofshim Gjithmonë të Bashkuar!

Lezhë, përkujtohet 106 vjetori i pavarësisë. Si në të gjithë Shqiperinë edhe në Lezhë është përkujtuar 106-vjetori i shpalljes së pavaresise se vendit. Në Lezhë në...

“Këta vijn me lidh tela, e përfunojnë duke lidh Amstela!”/ Banorët ‘tallen’ me Oshee!

Fshatrat Zejmen, Spiten, Tresh dhe Pllane të Lezhës qe prej dy ditësh jane në errësire totale. Kjo situatë sipas banoreve ndodh shpesh për shkak të...

Nënkryetarja e Bashkisë: “Premtimet e Rilindjes një Buqetë Gënjeshtrash!”

Pas publikimit të lajmit të mungeses së dritave, rrjetit të amortizuar por edhe mbifaturimeve në zonën e Tales në Lezhë ka reaguar nënkryetaria e...

Lezhë/ Banorët e Tales nuk durojnë më! Nënshkrojnë peticionin dhe ia përcjellin Ministrisë së...

Tale, sa bie shi, ndërpritet energjia, banorët nuk gjejnë zgjidhje. Mbifaturimë të energjisë, ndëpreje të herë pas hershme dhe rrjet i amortizuar dhe pa asnjë...

Na Suprizuan të Gjithëve! Ja dy kandidaturat zyrtare për kryetar të Partisë Demokratike Lezhë

Lulzim Basha ka konfimuar dy kandidaturat që do garojnë me 1 Dhjetor 2018 për kreun e ardhshëm të demokratëve Lezhjanë. Z. Paulin Marku, do garojë...

Bordi i Kullimit nis aksionin për pastrimin e kanalit që e kishin kthyer në...

Lezhë, pastrohet kanali i Fildanës. Për të parandaluar përmbytjet dhe ndotjet, Bordi i Kullimit në Lezhë ka nisur me pastrimin e kanalit të Fildanes i...

Toka e Zadrimës, pasuria e madhe e Lezhës, që kemi frikë ta shfrytëzojmë…

Në Zadrime tokat lihen djerrë. Toka e bekuar e Zadrimës, për të cilën, që nga thellësia e shekujve na vijnë dëshmi historike se pikërisht në...

Zot na shpëto nga këta gurë! Masivët gurorë bllokojnë rrugën e Torovicës…

Zot na shpëto nga këta gurë. Banorëve të Torovices u ka mbetur vetëm që ti Luten Zotit që t'i shpëtoje pasi për shtetin ata nuk...

Më të fundit