“Prindër shumë kujdes!”/ Virozat e stinës, mjekët japin këshilla…

Virozat e stinës, mjeket japin keshilla. Ditët e fundit ka patur ulje të ndjeshme të temperaturave në qytetin e Lezhes, gjë e cila ka rritur...

Lezhë/ Surpriza e Motit: “Pranvera e Vogël” e Dhjetorit

Një dhjetor si ky nuk është parë me kohë, një pranverë e vogël që ia ka behur m’u atëherë kur njerëzit presin fillimin e...

Kjo zonë e Shëngjinit do të zhduket nga harta, deti po e ‘gllabëron’…

Pas një heshjetje tinëzare të institucioneve për gurët që rrokullisen mbi çatitë e shtëpive në Torovicë, një heshtje e ndrydhur bashkë me atë shpresën...

Kush është Zef Gjoka, i sapozgjedhuri në krye të PD Lezhë?

Z. Zef Gjoka, kryetari i ri i PD Lezhë është emri i personit që do të kryesojë PD-në e Lezhës. Nga 339 votues gjithsesi moren...

‘Tym i Bardhë’ nga Pallati i Kulturës: Zgjidhet Kryedemokrati i ri i Lezhës

Pallati i Kulturës ka qënë sot ‘konklava’ për zgjedhjen e kryedemokratit lezhjan. Të kyçur brenda mureve, të përzgjedhurit e degëve të kësaj partie kanë zhvilluar...

Të majtët dhe veteranët e Lezhës përulen para dëshmorëve të rënë për lirinë e...

Lezhe, festohet dita e çlirimit. Festa e Çlirimit edhe këtë vit u festua vetëm nga të majtët në Lezhë. Veterane, perfaqesues te Partise Socialiste si...

Qofshim Gjithmonë të Bashkuar!

Lezhë, përkujtohet 106 vjetori i pavarësisë. Si në të gjithë Shqiperinë edhe në Lezhë është përkujtuar 106-vjetori i shpalljes së pavaresise se vendit. Në Lezhë në...

“Këta vijn me lidh tela, e përfunojnë duke lidh Amstela!”/ Banorët ‘tallen’ me Oshee!

Fshatrat Zejmen, Spiten, Tresh dhe Pllane të Lezhës qe prej dy ditësh jane në errësire totale. Kjo situatë sipas banoreve ndodh shpesh për shkak të...

Nënkryetarja e Bashkisë: “Premtimet e Rilindjes një Buqetë Gënjeshtrash!”

Pas publikimit të lajmit të mungeses së dritave, rrjetit të amortizuar por edhe mbifaturimeve në zonën e Tales në Lezhë ka reaguar nënkryetaria e...

Lezhë/ Banorët e Tales nuk durojnë më! Nënshkrojnë peticionin dhe ia përcjellin Ministrisë së...

Tale, sa bie shi, ndërpritet energjia, banorët nuk gjejnë zgjidhje. Mbifaturimë të energjisë, ndëpreje të herë pas hershme dhe rrjet i amortizuar dhe pa asnjë...

Më të fundit