Ndalohet nga Policia ish-Drejtori i Burgjeve, Arben Çuko

Ish-drejtori i Burgjeve Arben Cuko është arrestuar. Rreth dy muaj më parë Çuko u shkarkua nga posti i tij dhe vendin ia zuri Stefan...

Kryebashkiaku i Mirditës djeg shaminë e beqarisë!

Ish deputeti i PS-së dhe tashmë kryebashkiaku i Mirdites që në vitin 2015 i ka dhënë fund beqarisë. Bëhet fjalë për Ndrec Dedën, i...

“Ra ky mur e u pamë”/ Kronikë e dy shembjeve të paralajmëruara…

"Ra ky mort e u pamë" është titulli i veprës së një shkrimtari të madh shqiptar, dhe prej tij kemi huazuar titullin e këtij...

Kjo është shtëpia 108 vjeçare e Mlikajve në Lezhë, që po e Shemb Neglizhenca…

Lezhë, shtëpia e Mlikajve drejt degradimit të plotë. Lezha një qytet i mbushur me histori, por që fatkeqësisht monumentet e kulturës po i shkojnë...

Lajmi i Fundit/ Hipoteka e Kurbinit zhvendoset në Komisariat, tjetërsuan 68120 m2 tokë!

Policia e Shtetit ka proceduar penalisht 11 persona si pjesë e operacionit “Hipoteka” për fallsifikime dokumentash, shpërdorim detyre dhe pastrim të produkteve të veprës...

Reagon ‘fantazma’ që u shfaq në Asamblenë e PS-së, sqaron pse ndodhej aty…

Asaj që po ndodh në Lezhë këto ditë, tashmë nuk i mungon asnjë element për të mbrumur një libër, 'tharmin' e një romani po...

“Një babale tepër!”/ PS e Lezhës organizoi Asemblenë e Zgjeruar, ndodh e pazakonta!

Partia Socialiste e Lezhës ka oganizuar ditën e djeshme, Asemblenë e Zgjeruar. Në këtë Asamble morën pjesë figura me profil të lartë në Partinë...

Posta Shqiptare me një shërbimi të ri me tarifa dhe shpejtësi konkurruese…

Posta Shqiptare do të vijë së shpejti me një tjetër shërbim për qytetarët, që është transferta e parave në të gjitha shtetet e botës. Vetëm...

Drejtori i Spitalit Lezhë sqaron me detaje situatën në lidhje me aparaturën e mamografisë

Drejtori i Spitalit Rajonal Lezhë Dr. Leon Kaza në një intervistë për Televizionin Lezha ka sqaruar opinion publik në lidhje me aparaturën e mamografisë,...

Furnizimi i bregdetit me ujë, studimi për Lezhën, njësia Shënkoll fillon e para…

Të paktën katër zona që preken nga deti dhe që kanë në përbërje të tyre destinacione turistike do të përfshihen në një studim-projektim për...

Më të fundit