“Socialistët duan Bashkinë e Lezhës”, – nga Indrit Vokshi

Socialistët duan Bashkinë e Lezhës nga Indrit Vokshi Argumentet që japin janë të tipit "Bashkia s'ka bërë asgjë". A ka bashki pa probleme? Jo, s'ka. Po...

Rishfaqet “Fantazma”, ironizon deputetin Ndreu: “Një ‘ngelës’ që mburret, sa interesante!”

Përgjegjësi i Qendrës Kulturore të Fëmijëve Lezhë Z. Klodian Marku, i cili pak javë mëparë u vu në qendër të vëmendjes publike për shkak...

Zbardhen Detajet: Komunikimi i Policisë për aksidentin në hyrje të Rubikut

Mirditë - Informacion paraprak Sot, rreth orës 15:00, në autostradën Milot - Rrëshen, në vendin e quajtur Fang, ka ndodhur një aksident automobilistik ku janë...

Video/ Dy persona humbin jetën, pamje të frikshme nga përplasja në rrugën e kombit

Një aksident i rëndë ka ndodhur në autostraden Rreshen- Milot në vendin e quajtur Fang në Rrubik ku nga të dhenat e para raportohet...

Më në fund ia gjetën “njeriun punës” e jo “një punë njeriut”! Drejtuesi i...

Posta e Lezhës i rikthehet shërbimit me respekt dhe dinjitet për qytetarët. Përveç morisë së shërbimeve që ofron Posta Shqiptare sh.a, e cila sa...

Video/ Kësaj rruge në Lezhë ka 20 e kusur vite që ia mbushin gropat...

Rruga “Fran Ivanaj” prej shume vitesh ndodhet në gjëndje tejet të amortizuar. Edhe pse shumë herë është ngritur si shqetësim asnjë investim nuk është kryer...

“I Drejti zhytet por nuk mbytet!”, ish-Drejtuesi i OSHEE Lezhë shpreh vlerësim për Arben...

Ish Drejtori i Operatori te Shperndarjes se Energjise Elektrike në Lezhe, një nga eksponentët me të rendësishem të Partisë Socialiste në Zadrime Z. Vinçens Tuku është...

Pjerin Ndreu e shfrytëzoi foltoren e Kuvendit për t’iu drejtuar Sali Berishës!

Pjerin Ndreu e shfrytëzoi foltoren e Kuvendit për t'iu drejtuar përmes mediave ish-kryeministrit Berisha. Ndreu tha se Berisha ka ndërmarrë një agresion të pashembullt ndaj...

Frrokaj i ngel në klasë punimet për rikonsktruksionin e rrugës së Shëngjinit, nivel i...

Rikonstruksioni i rrugës së Shëngjinit nuk ploteson asnjë standart. Ata të cilet do të zgjedhin për të pushuar Shëngjinin veren e ardhshme sërish do të...

Tetori muaji i ndërgjegjësimit, mbi 500 të rinj pjesëmarrës…

Tetori muaji i ndërgjegjësimit kundër trafikimit të qenjeve njerëzore. Tetori është muaji i ndërgjegjësimit në luftën kundër trafikimit të personave, dhe për këtë arsye Drejtoria...

Më të fundit