Agostin Marku fotografon “fundin e botës” dhe e publikon që ta shohin të gjithë!

Zv. Kryetari i Këshillit të Qarkut Z. Agostin Marku ka sjellë në vëmendjen edhe njëherë gjendjen e rrugëve të një prej lagjeve më të...

Publikohet lista e të shumëkërkuarve në Qarkun e Lezhës

Policia e Shtetit vijon të publikojë emrat e personave më të rrezikshëm dhe të shumëkërkuar në çdo qark, teksa këtë herë kë listuar 33...

Boksieri lezhjan u shpall Kampion Bote, dhe ja kujt ia dedikoi fitoren…

Jurgen Uldedaj, u shpall kampion bote në sfidën e vlefshme për titullin “WBO Youth”, në peshat “Cruiser”, mbrëmë, në “Tirana Olimpik Park”. Boksieri lezhjan...

Të lutem pranoje thirrje tonë! Ta ndihmojmë të gjithë sëbashku!

Me ankthin që i kacafytej ashpërsisht me shpresat, një gjendje lufte e brëndshme e ndrydhur në shpirtin e saj, që një Zot e di...

“Për demokraci” të rinjtë e Lezhës nisen në këmbë drejt Tiranës

"Për demokraci" të rinjtë e lezhës nisen në kembe drejt Tiranës. Studentët vijojnë sot ditën e 10-të të protestës së tyre. Ndërkaq nga Lezha janë...

Zbulohet plagjiatura e radhës! Ja kush e paska ngrënë “mollën e mëkatit” kësaj here…

Nuk kanë ndërmend të ndalen zbulimet e plagjiaturave në radhët e qarqeve akademike, funksionarëve të shtetit, apo figurave të njohura e me ndikim në...

“Pika që s’i bie Drejtorit!”/ Ky punonjës kthehet rregullisht nga Mirdita në Lezhë vetëm...

Duke marrë shkas nga postimi i Z. Aleksandër Ndoja në proflin e tij në Facebook i cili shkruan rreth një rasti vërtetë të kobshëm,...

Qendra e Lezhës më e Bukur se Kurrë Mëparë!

Një Lezhë si kjo, nuk e keni parë kurrë më të bukur. Qyteti ka veshur vellon më të bukur të festave, të qendisur me...

Lajm i Fundit! Doktoratura e Monika Kryemadhit plagjiaturë!

Në këto momente një video live e publikuar në faqen e Dr. Taulant Muka po tërheq shumë vëmendje publike pasi në lidhje direkte është...

Video/ Pas Kurbinit edhe Lezha i bashkohet protestës!

Pak minuta pasi banorët e Kurbinit vendosën të bllokonin rrugën e kombit, duke bërë thirrje për largimin e kryeministrit Rama, uljen e çmimit të...

Më të fundit