“Më i miri prej krejtve!”/ Deputeti i Lezhës përshëndet me foton e minutave të...

Sigurisht që lajmi i ditës për sot është cikloni në qeverinë Rama që mori me vete 5 ministra dhe zv. kryeministren. Ishin të shumtë ata...

‘Ciklon’ në qeveri!/ Ja emrat e ministrave që i mori stuhia Rama

Kryeministri Edi Rama tregoi ndryshimet në qeveri. Rama tha se ministrat që do largohen kanë rol tejet pozitiv. Ai deklaroi se të gjithë ata që...

Letra e Rrallë/ Urimi i Migjenit për Krishtlindjen dhe Motmotin e Ri

Ai nuk shkruante urime, por ka bërë një përjashtim. Më poshtë mund të lexoni një urim që ka bërë “poeti i mjerimit, Millosh Gjergj...

Lajm i Fundit/ Pushtohet nga flakët apartamenti në mes të Lezhës

Flakët kanë përpirë një apartament në pallatin "Universal" pranë bar "Millenium". Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë zjarrfikësja dhe forcat e rendit. Për momentin janë regjistruar vetëm...

Zbardhen detajet e aksidentit në Laç

Sot, rreth orës 21:15, në aksin rrugor Milot - Lezhë, në urën mbi lumin Mat, ka ndodhur një aksident automobilistik ku janë përplasur mjeti...

Lajm i Fundit/ 5 të plagosur në aksin Lezhë – Milot, 2 në gjendje...

Nje aksident ka ndodhur pak minuta me parë ne autostraden Lezhë-Laç. Sipas informacioneve te para, dy automjete janë përplasur në afërsi të urës se Milotit. Nga...

Banorët e Pllanës, Rrilës e Zejmenit festojnë dritën e Krishtit në terrin e OSHEE-së…

Mjaftuan tre pika shiu që OSHEE t'ua bënte terr festat banorëve të Pllanës, Zejmenit dhe Rrilës. Besimtarët katolikë sonte festojnë Krishtlindjen dhe përsëri ashtu si...

Video/ Kryetari i Bashkisë Lezhë përcjell urimin e Krishtlindjes!

"Paqja dhe prosperiteti qoftë në familjet tuaja", kështu u përmbyll urimi i Kryetarit të Bashkisë Lezhë Z. Fran Frrokaj drejtuar të gjithë lezhjanëve besimtarë të...

Administratori i Shënkollit i përcolli urimet e festave në mënyrën më të bukur të...

Bashkia Lezhë, Njësia Administrative Shënkoll, dhe biznese të ndryshme kanë realizuar shpërndarjen e ndihmave ushqimore për familjet në nevojë pranë ambjenteve të njësisë Shënkoll. Për...

Tregu industrial i Laçit përpihet nga flakët në pak minuta

Një zjarr masiv ka përfshirë tregun industrial të qytetit të Laçit rreth orës 06:00. Shkaku ka qenë zjarri në një lokal afër tregut të qytetit...

Më të fundit